Tvrdá zadní brzda

  • 1

    5.6.2022 od Reaktoratomový

    Ahoj, nedávno jsem škrtnul brzdovým pedálem zadní brzdy o zem a trošku ji ohnul. Po narovnání páky jsem zjistil, že páka je výš než byla a po sešlápnutí jde jen o 1cm níž a je tvrdá. Tím pádem nesvítí brzdové světlo. Kolo se otáčí bez drhnutí a po sešlápnutí brzdí, ale nejde brzdit citlivě díky krátkému chodu. Když povolím odvzdušňovací šroub na zadním třmenu, tak jde pedál normálně až dolů. Po vrácení pedálu a sešlápnutí je opět tvrdý a nesvítí světlo. Nevíte co se mohlo stát, že to tak zlobí? Díky za rady.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    5.6.2022 od ja1

    Brzdový pedál jde nastelovat šroubem který tlačí na písek v pumpě, tuším klíček c 10 a 12, stejně tal i spínač brzdového světla jde seřídit podle polohy pedálu, jestli nevíš jak,stahni si tady manuál nebo se podívej na parts depot jak to vypadá

    Doplněno:

    Taky můžeš vyčistit pumpu ze spodu aby pistek vyjížděl úplně do krajní polohy, občas ta gumička ho seká, použij wd40

    8.6.2022 od ja1

    Možná jsi tam měl předtím trošku vzduch a teď jsi to konečně odvzdusnil, sesteluj si polohu pedálu a vůli na pumpě , nastav spínač brzdového svetla a neřeš

    7.6.2022 od ja1

    Kdo ví co se při tom skrtnuti vlastně ohnulo, tak daleko nevidím

    6.6.2022 od ja1

    To nepomůže. Před tím šel pedál cca o 3cm níž a šlo dávkovat brzdu na zadní kolo. Teď jde jen o 1cm a hned je tvrdý. Takže na polní cestě jde kolo okamžitě do smyku.
    Nemohla se nějak dostat brzdová kapalina v brzdovém válci jinam než má být ?

    6.6.2022 od Reaktoratomový

    To nepomůže. Před tím šel pedál cca o 3cm níž a šlo dávkovat brzdu na zadní kolo. Teď jde jen o 1cm a hned je tvrdý. Takže na polní cestě jde kolo okamžitě do smyku.
    Nemohla se nějak dostat brzdová kapalina v brzdovém válci jinam než má být ?

    6.6.2022 od Reaktoratomový

    Doplnit odpověď

  • 0

    6.6.2022 od Slávek-TDM

    Možná jsi ohnul pístek v pumpě...

    Doplnit odpověď

  • 0

    6.6.2022 od Miudas

    Mám to stejně a nikde jsem neškrtl. Taky bych uvítal, kdyby byl chod zadní brzdy delší (mám krátkou achylovku), již několikrát jsem driftoval před křižovatkou

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.6.2022 od TommyPchalek

    Pošteloval bych výšku pedálu tak, aby to zase vyhovovalo jako to bylo předtím - jak již bylo napsáno, jsou tam na to štelovací šrouby. Poté bych došteloval spínač na zadní brzdové světlo a myslím si, že by problém nikde být neměl.

    Já osobně jsem si pedál naopak zvedal (v cross botech tu nohu prostě tolik neohnu) a ano, působí to tvrdě a špatně dávkovatelné oproti tomu, jak to bylo předtím - pokud se dobře pamatuju, šla tam tím štelováním totiž i doladit "vůle" na páce, takže ta brzda měla pomalejší nástup (spíše propad, než začala brzdit) a určitou "dávkovatelnost"

    Doplněno:

    Doštelovat nelze. Dnes jsem rozebral pumpu a nic špatného jsem tam taky nenašel sakra. Už nevím co s tím. Asi to vzdám a servisnu to

    15.6.2022 od

    Doštelovat nelze. Dnes jsem rozebral pumpu a nic špatného jsem tam taky nenašel sakra. Už nevím co s tím. Asi to vzdám a servisnu to

    8.6.2022 od

    Doštelovat nelze. Dnes jsem rozebral pumpu a nic špatného jsem tam taky nenašel sakra. Už nevím co s tím. Asi to vzdám a servisnu to

    8.6.2022 od

    Vždyť pedál vrací pružina, když zkratis sroubovanim tu tyčku co tlačí pistek tak prodlouzis krok pedálu

    8.6.2022 od ja1

    Doštelovat nelze. Dnes jsem rozebral pumpu a nic špatného jsem tam taky nenašel sakra. Už nevím co s tím. Asi to vzdám a servisnu to

    7.6.2022 od Reaktoratomový

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist