Nátěr motorky

  • 0

    7.7.2016 od Jana_Mach

    Ahoj, chtěla bych trošku "omladit" motorku. Ale nevím, jestli je to vůbec podomácku možné. Chtěla bych natřít "nedůležité" části, jako trubku k výfuku, rámy, ... prostě takové ty věci, kde nic nezanesu. Omlouvám se za neodborný slovník, motorka je manželova, takže se nevyznám :) Moc děkuji za rady, popř. doporučení, kde potřebné laky koupit :)

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 1

    11.7.2016 od AresMlok

    Některý z předchozích majitelů moji MZtu vyválel. Něco porovnal, něco povařil, něco vyměnil. Něco nechal v origo barvě, něco nakomaxitoval a něco natřel štětcem... Z dálky dobrý, z blízka...
    Snaha se samozřejmě cení Co je zajímavý, štětec drží, komaxit leze dolů. Až vyčlením patřičný obnos, půjde do laku pořádně.
    Pokud chceš dělat "viditelný" trubky, stejně bys musela odstrojit ty části, za který ony viditelný trubky vedou. No a tam zjistíš, že to je zpravidla potřeba víc, než co je normálně vidět. Tahy štětcem vidět budou vždy, protože nemáš místo pro plynulý pohyb a barva se nesleje. Nejsou to futra u dveří. Válečkem, který je podstatně na rozlévání barvy šikovnější, se tam nedostaneš. Štětec je zase trvanlivější.
    Našetři kupu peněz, udělej grafický návrh, domluv realizaci v nějaké šikovné lakýrně a dej manželovi poukázku na echt color tuning k narozeninám. Pokud Ti skočí kolem krku, dohlídni, aby Ti to v lakýrně spáchali tak, jak to chceš (chcete) mít.

    Doplnit odpověď

  • 1

    7.7.2016 od Slávek-TDM

    Zcela uprimne - lakovat ram znamena ho uplne odstrojit, to jest motor ven, vidlice ven (predni i zadni), veskera kabelaz ven, vsechny lanka, krabicky krytky. No ze bych se na to nevykaslal....
    Omlazeni motorky bych radeji delal novyma loziskama, retezem, filtrama a olejem Maximalne bych dal penize za reflexni prouzky na kola a kdyz uz investovat do vzhledu - tak nechat nadrz a plasty potahnout folii dle prani. Ta se prinejhorsim sunda

    Doplněno:

    Slečno, nedoporučuji se k manželově motorce se štětcem namočeným v jakékoliv barvě byť jenom přibližovat. Začněte své talenty rozvíjet na jiných objektech vašeho zájmu a to především kvůli vaší bezpečnosti a zdraví. Ideální je plot okolo domu. Hezký den

    3.8.2016 od Vydris

    Hele ja ti fakt doporucim akorat to nedelat. Barvam nerozumim a naterum uz vubec ne.

    7.7.2016 od Slávek-TDM

    to mi nevadí, jsem duší umělec :) a doporučil bys mi nějakou barvu? Výrobce něco nějaká specifika na odolnost a tak?

    7.7.2016 od Jana_Mach

    Jde vsechno. Akorat to bude hnusny. Jako kdyz bys natirala plot

    7.7.2016 od Slávek-TDM

    aha, tak já myslela, že bych natřela jen těch pár věci co jde vidět, žádné extra piplání. A to by nešlo? Že bych natřela jen viditelné trubky? :)

    7.7.2016 od Jana_Mach

    Doplnit odpověď

  • 1

    7.7.2016 od Bulit69

    Když si to člověk dělá sám tak z toho má i patřičnou radost, nechal jsem na tom ruce, 2 měsíce práce a docela dost peněz. O to víc mě potom sralo že když jsem to měl konečně vyšperkované tak mě z toho za 2 měsíce sestřelili a co by se ještě dalo zachránit tak shnilo u PČR na dvoře zatím co jsem byl v nemocnici. Ještě dneska se mi kroutěj jizvy když na tu motorku vzpomínám.

    Doplněno:

    luxus, dík. Můžu se zeptat, co jsi použil za barvy (výrobce), díky :)

    8.7.2016 od Jana_Mach

    luxus, dík. Můžu se zeptat, co jsi použil za barvy (výrobce), díky :)

    8.7.2016 od Jana_Mach

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.7.2016 od JeckyllaHyde

    Jde všechno, ale natírat ne... rám na Yamaha Virago jsme nechávali komaxitovat, a opravdu to znamenalo vše důkladně demontovat, ucpat díry v rámu a uložení ložisek a to důkladně kvůli předchozímu pískování povrchu... jen kyvná vidlice vyšla na 6500,- Kč
    Pokud možno jen běžnou údržbu pokud to někde opravdu nevyválíš jako moje mladá Hondu CBR 600 F
    u ní zvažuji odstrojit komaxit rámu, opět vše nově usadit

    Doplnit odpověď

  • -1

    7.7.2016 od uku_lele

    Také doporučuji nic nenatírat. A to z jednoho nebo dvou důvodů. Ten hlavní je, že aby ta barva něco vydržela (přeci jenom, je to motorka... sem tam kamínek, olej, benzin a spoustu jinejch sajrajtů) musela by být dvousložková... lak + tvrdidlo. jinak ti to vydrží tak max přes letní sezónu. Takové ty srandabarvičky ve sprejích jsou dobré akorát tak na hraní. A další neméně podstatný důvod proti je ! manžel ! já bych teda byl minimálně na rozpacích z takového dárku.
    Opravdu, jak ti radí nademnou radši kup olej, filtry a pod. motorce to prospěje a manža si bude čvachtat

    Doplněno:

    Manža? Ty voe to slyšim prvně. Divný nářečí.

    7.7.2016 od MARTlN

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist