globalmoto_kveten




Hranatý Tachometr Jawa Mustang

  • 0

    24.12.2019 od Petak11

    Zdravím, nevíte někdo jestli hranatý Tachometr na Jawa Mustang má být podsvicený ? Rozebral jsem ho z důvodu opravy a jsou tam patice pro tři žárovky. Jedna svítí do modré kontrolky, druhá do červené kontrolky a třetí do celého Tachometru.
    Jak to zapojit ? Jaké žárovky použit ? Utáhne to Mustang 20W ?
    Dik za radu

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0
  • 0

    24.12.2019 od Eastrider

    Čau!
    https://motocykle.ba...-mustang-jawa-90.php


    Čo sa týka zapojenia, maj na pamäti, že ten istý tachometer sa montoal do Jawa 90 Roadster.
    Tam asi už bolo treba zapojiť aj diaľkové svetlo aj dobíjanie.

    Doplněno:

    Zdar!
    Však skús!
    Zapojíš len na skúšku jednu tú 1,2 wattovú žiarovku a uvidíš.
    Na iných fórumoch zameraných na malé Jawy50-ky ti určite viac poradia o elektrike.
    Asi existuje aj 30Wattová verzia.

    26.12.2019 od Eastrider

    V kabeláži se s tím ani nepočítá
    Nejsou vyvedeny žádné kabely pro toto zapojeni

    26.12.2019 od

    Myslíš že můžu zapojit všechny tři žárovky jako podsvícení
    Objednal jsem 1,2W snad tam půjdou

    25.12.2019 od

    V kabeláži se s tím ani nepočítá
    Nejsou vyvedeny žádné kabely pro toto zapojeni

    25.12.2019 od Petak11

    No to chápu , ale nevím , jestli to na to Mustangovi má být obsazené třemi žárovkami a zapojené všechny tři
    Utáhne to mustang 20W ?

    25.12.2019 od Petak11

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.12.2019 od Jilmoň

    Mrkni se přeci do schématu, třeba tady: http://www.jawa-50....3A-1969-3.vydani.pdf
    Není to kreslené ani u 20 ani u 30W verze a není divu. Každý watt pro světla je dobrý. Jasně, že je to příprava na devadesátku.

    Doplněno:

    Žárovky jdou namontovat jen do rozebraného tachometru a ten se nerozebírá zrovna nejlíp.
    Dám tam všechny tři žárovky, Tachometr finálně uzavřu a pak budu zkoušet zapojit třeba jen jednu a uvidím co to udělá
    V každém případě děkuji za pomoc

    27.12.2019 od Petak11

    Souhlasím, že každý wat na světla ti bude nakonec dobrý a stejně budeš nakonec dlouze laborovat s nějakýma ledkama, já bych tachometr zbytečně neosazoval a nechal to být. Na velkých Jawách mám Vape a se svícením nemám problém, ale to jsme někde jinde.

    27.12.2019 od cmiral

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist