globalmoto_kveten




Občas nefungující čerpadlo

  • 1

    9.7.2021 od AlexisB

    Ahoj,
    měl bych tu 2 problémy se kterými bych se chtěl podělit
    mám Honda Varadero XL 1000 r.2008
    1. Jednou za čas, teď to třeba bylo až po měsíci se nechce sepnout čerpadlo, stačilo mi jednou protočít motor bez toho sepnutého čerpadla, ale stalo se mi že jsem musel šáhnout po startování i 3x, rozhodl jsem se že vyměním čerpadlo ale na netu jsem našel jen na rok 99-02, jak to potom mám vyřešit ? dá se to nějak rozebrat a vyčistit nebo půjde koupit to čerpadlo od 99-02 na rok 08

    2. nenašel jsem palivový filtr, měl by být na levé straně dole pod plastem u dalších hadiček ale prostě tam není, jediné co mě napadlo že by ten filtr mohl být zabudován přímo v tom palivovým čeradlu

    Děkuju

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 1

    10.7.2021 od jawasy

    Řekl bych že je to slabina těchto strojů. To co popisuješ se mi jeví jako vadný snímač natočení kliky. Měl jsem s tím taky patálie. Po výměně vše OK.
    Začalo to nenápadně jednou za čas po zapnutí klíčku kontrolky pozhasinaly jak měly, ale nebyl slyšet ten zvuk tlakujiciho čerpadla. Startér točil ale motor nechytil. Někdy stačilo zařadit třeba 4 a pokusit se přes spojku roztavením protočit motorem. Tento snímač hlídá natočeni kliky a přez řídící jednotku udává který válec má zapálit. Pokud to jednotka nemůže vyhodnotit, čerpadlo se nespustí.

    Doplněno:

    Katalogové číslo snímače a kde jej sehnat by ti asi poradil můj mechanik:
    Jakubec Martin
    Brněnská 347
    569 43 Jevíčko

    +420 608 974 647
    info@serviszone.cz
    www.ServisZone.cz

    17.7.2021 od jawasy

    Super, děkuji mockrát :)
    ještě byhc se chtěl zeptat z kama to objednat, na českých stránkách jsem nic nenašel :/

    11.7.2021 od AlexisB

    Super, děkuji mockrát :)
    ještě byhc se chtěl zeptat z kama to objednat, na českých stránkách jsem nic nenašel :/

    11.7.2021 od AlexisB

    Snímač se dá rovněž nahradit rezistorem (el.odporem) hodnotu si nepamatuji.Je to takové provizorní řešení.

    10.7.2021 od jawasy

    Přesně tak ale pozor to co popisuješ už blblo i u karburátorovych Varanu

    10.7.2021 od Lukyvaran1

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.7.2021 od Lukyvaran1

    Čerpadlu nic nebude na 08 už nedochází. Bude to čidlo na klice. Zkus vždy když to nepůjde dát třeba dvojku a jako pootocit motorem přes spojku tak aby se pohnula klikovka a zkus to znova. Mě to taky dělalo. A čerpadlo či kontakty palivového čerpadla z karburatoriveho Varana na stříkačku nedáš.

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist