globalmoto_kveten




Při řazení z neutrálu na 1 jak rána kladivem.

  • 0

    28.6.2022 od m.z.

    Ahoj, prosím o radu. Kawa zr7s. Když řadím z neutrálu na 1 je to dost hrubé. Takové, jak když do převodovky jebneš kladivem a motorka lehce poskočí. Myslím, že něco podobného si pamatuju z fichtla, když se tam kopla rychlost bez spojky ?. Motorka by snad měla mít najeto jen 18 tisíc. Jinak dál řadí pekně a jen občas, ale asi spíš mou chybou podobný zvuk. A ještě dotaz k převodovému oleji.. Asi sem slepej, ale ani v manuálu sem noc, nenašel o výměně. Jestli, kdy a jaký... Diky moc

    Doplněno:

    To poskočení je asi příliš silný výraz, spíš s sebou cukne. Je to prostě cítit a hlavně slyšet.

    28.6.2022 od m.z.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    28.6.2022 od Slávek-TDM

    Shodou okolností jsem tento víkend na jedné ZR7S jel (tedy starý model - dvouventil vzduch).
    Řazení mi připadalo proti mé SuperTenérce úplně sametové. Ale jednička si u každé motorky trochu cvakne, někde víc, někde méně...
    Takže jako první si prověř vůli na spojkovém lanku (aspoň 2mm). Když tak přitáhnout štelování u páčky.
    Jinak 90% motorek má společnou náplň oleje pro motor i převodovku, takže tady pátráš po převoďáku zbytečně...

    Doplněno:

    S lankem jsem dneska zkoušel laborovat. Ještě budu pokračovat, ale asi to nebude nic tak strašnýho. S tou náplní jsem to teda netušil. Díky za odpověď

    28.6.2022 od m.z.

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.6.2022 od Kali88

    Zdravím, mám sice ZR-7 obyč nicméně pociťuju to samé ale pouze po studeném startu. Když jí nechám trochu zahřát a promáčknu párkrát páčku spojky tak necuká nic. Hrubý to je na jedničku vždycky. Mám za to, že je stará přes 20 let a už je semtam někde vůle a je to dělaný postaru aby to přežilo věčnost tudíž to tuhle hrubost tak nějak má v sobě. Olej jsem dával 10W-40 Motul a po větším servisu tam mechanik dal 10W-50 Motul a je to trochu hladší všechno. Nicméně pokud to chceš spravit pořádně tak nějaká dobrá motodílna by ti měla vyhovět, nevím jestli poštelováním bovdenu a výměnou oleje dosáhneš lepšího výsledku, podle mě to chce servisní zásah nebo aspoň to prohlídnout. Mám ještě Kawu ZX-12R kde je teda převodovka hladší, ale slyšet prostě je každý zařazení, jelikož to tak prostě udělali. Takže za mě vše :)

    Doplněno:

    Díky za odpověď. Na servisní prohlídku ji chci dát po sezoně, tak na to mechanik koukne. Teď už to teda řešit nebudu. Mě to dělá studená i teplá, ale je možné, že je to jen vlastnost mého motoru. Měl sem Inazumu 750, ale už je to hodně let, tak si přesně nevybavuju, jak hladce to řadilo. Spíš mi takhle pomůže zkušenost ostatních, co to dělá jim.

    29.6.2022 od m.z.

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.6.2022 od Fofrman70

    Jsou unavené pružiny tlumiče záběru na spojce. Je to běžné a nevadí to provozu.

    Doplněno:

    Díky za odpověď

    29.6.2022 od m.z.

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.6.2022 od Frames

    Klasika. Jasně "unáší" ( = špatně rozpojuje) spojka. Třeba i lamely slepené nevhodným olejem, apod. Nebo špatně seřízené spojkové lanko - příliš velká vůle na ňom....

    Doplněno:

    Tady je každá rada drahá... Jestli to dělá jen při 1. zařazení před vyjížďku, zkus před nastartováním zařadit nějaký kvalt, zmáčknout spojku, potlačením motky "utrhnout" lamely od sebe, vyřadit a pak teprve nastartovat a normálně vyjet. Uvidíš...

    2.7.2022 od Frames

    Jo a pokud mi někdo, kdo má zkušenost doporučí olej, který by byl na řazení lepší pranýřovat ho nebudu, když to nevyjde ?. Je mi jasný, že to nemusí být tutovka, ale olej není taková darda, tak bych to asi ještě v sezóně vyzkoušel... Diky

    29.6.2022 od m.z.

    Hmm.. Na páčce vůli nemám. Při zmáčknutí spojky motorka nezabírá. Jen klasicky se zadním kolem ve vzduchu, kdy se kolo točí. Olej mám Motul road 5000 a je to 10W-40. Že by teda tímhle olejem? Já na tom po koupi vlastně jen přijel domů a hned měnil.. První zařazení se starým olejem už si nevybavuju. Doporučil by jsi tedy zkusit jiný olej? Díky

    29.6.2022 od m.z.

    Doplnit odpověď

  • 0

    30.6.2022 od Frkys

    Poslechni si neco starsiho od BMW a poznas, ze to tvoje rachoceni jeste zni jako symfonicky orchestr........
    Podotykam - nejsem GS maniak.......

    Doplněno:

    Ono to né úplně rachotí. Je to prostě jen takové hrubé cvaknutí. Ale dělá to na jistotu jen z 0 na 1. Z 1 - 5 už je to o té správné chvíli.

    2.7.2022 od m.z.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist