globalmoto_kveten




Street Bob 107 - náhodné brždění předního kola

  • 0

    27.5.2023 od Tom7228

    Ahoj,
    Mám zánovní motorku. Ujel jsem asi 3 000 kilometrů a 4x se mi za tu domu stalo, že se mi v rychlosti cca 50 km/h začalo brzdit přední kolo, samo od sebe, až do zastavení.
    Motorka pak nejde rozjet a je na přední kolo absolutně zabržděná.
    Přední brzda je uplně tvrdá.
    Musím zhasnout motor, v ten moment se motorka odbrzdí.
    Dnes jsem už chytl smyk, mám strach z toho, že se to stane někde ve 130km/h.

    Nevíte někdo, co by se mohlo dít? V servisu jsme zkusili odpustit trochu brzdovky, zda se při zahřátí nezačne po rozpnutí samo brzdit, ale nepomohlo to, a navíc dnes se to stalo po cca 20km, ráno když byla ještě zima.

    Děkuji za rady a tipy. Mám strach na tom ted jezdit, rád bych to nějak vyřešil.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    28.5.2023 od Rick_James

    A keď motorka stojí,zdvihneš ju a točíš predným kolom ako sa to správa?
    Je dosť možné,že ti ostáva vysieť predný strmeň,a začne sa to za jazdy zahrievať...
    Nehral si sa hore s rukovaťou,niečo si neprerábal v miestsch kde je páčka brzdy,mikrospínač zadnej zadného brzdového svetla?

    Doplněno:

    Ahoj Rick_James. Já jsem se v tom nehrabal a nemám možnost tu motorku otočit vzhůru nohama, snažím se ale zjistit, co by to mohlo být, protože v servisu kam jezdím, zatím také nevědí.

    Zkusím jim tedy dát typ na otočení a zkoušku toho kola + mikrospínač zadního světla. Děkuji za rady

    28.5.2023 od Tom7228

    Ahoj Rick_James. Já jsem se v tom nehrabal a nemám možnost tu motorku otočit vzhůru nohama, snažím se ale zjistit, co by to mohlo být, protože v servisu kam jezdím, zatím také nevědí.

    Zkusím jim tedy dát typ na otočení a zkoušku toho kola + mikrospínač zadního světla. Děkuji za rady

    28.5.2023 od Tom7228

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.5.2023 od ja1

    Máš malou vůli na pacce , musí být malá mezera mezi pískem a páčkou, možná taky zatuhly pistek pumpy přední brzdy

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.5.2023 od Renoba

    Na starom Goldwingu sa tento problém prejavoval po prehriatí brzdovej kvapaliny. Po vychladení brzd motorka začala sama za jazdy brzdiť. Po výmene kvapaliny všetko OK. Pôvodná kvapalina bola fakt kua stará, ale či to je aj tvoj problém, netuším.

    Doplnit odpověď

  • 0

    31.5.2023 od Martin167

    je to problém v elektrice,jednotka abs...
    Jinak by to přece hned po vypnutí zapalování nepovolilo

    Doplněno:

    je to v ABS, ovsem nebude to asi ani tak elektrika, jako problem nekde v hydraulickem okruhu. Respektive kdyz se ABS pumpa rozhodne , ze spusti, ma jit tlak kapaliny do ovladani brzdy a ne na pistek brzdy, patrne nejaky ventil netesni, nebo je nejaky kanalek ucpany nebo je to proste zmetek z vyroby.

    1.6.2023 od valentinow123

    Souhlas, musí to být v elektrice, jinak by na to pouhé vypnutí zapalování nemělo vliv.

    31.5.2023 od Kouř

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist