Honda CBF 1000 (2006)

Vlastník Don_Pedro
Vloženo 28.2.2013
Aktualizováno 9.7.2015

Laďáky Hurric

Vloženo: 29.04.2014, Uskutečněno: 28.04.2014, Stav tachometru: 50000 km, Zhlédnuto: 2x

Konečně jsem se rozhoupal koupit laďáky. Původně jsem chtěl Leo Vince, ale ty už nikde nešly sehnat, takže padla volba na Hurric, kde se ještě dala unést cena a jsou homologované. Výfuky se vešly pod kufry, což byla moje podmínka. Montáž byla otázkou chvilky, nicméně se mi prostě nepodařilo dát oba výfuky symetricky. Originál výfuk levý má širší úchyt, k laďáku je sice podložka, ale asi užší a i tak jsou prostě každý jinak. Asi po hodině laborování jsem to prostě nechal, takže levý o cca centimetr níž a pootočený.
Nyní k jízdě, i když nebylo včera moc hezky a hnala se bouřka, nevydržel jsem a dal jsem alespoň 20km test. Vyndal jsem vložky a nastartoval. Motorka dost duní, v garáži z toho docela bolí uši, dunění a bublání trvá tak do 3 tisíc, pak se zvuk pomalu přenáší do vyšších tónin. Motorka hodně ožila v nižším pásmu otáček tak do 4 tis. je to hodně znát, což jsem vůbec nečekal. Subjektivně jde rychleji za plynem. Od 5 tis. nahoru už mi přijde projev zvukově i akceleračně hodně podobný. Jinak těsně po startu hůř drží volnoběh a má asi i o něco vyšší, ale po cca 10 sec. se to ustálilo. S Db killerem volnoběh v normálu, ale s Db killerem jsem zatím nejel, možná tam ty killery dám, protože to řve fakt dost, po městě teda určitě, přišlo mi, že lidi se otáčí...ale možná jsem je jen moc pozoroval a otáčeli se i jindy. S killery to každopádně zkusím až pojedu do Německa. Tak pak zkusím dopsat jak to jede.
Poslední divný poznatek, po příjezdu jsem kontroloval kufry a ...levý úplně studený a pravý docela teplý...ještě to budu sledovat až bude tepleji...abych nepropálil, případně zkusím sehnat nějakou tepelnou ochranu.