BMW R 1150 GS (2000)

Vloženo 31.5.2020
Aktualizováno 23.5.2021

Držák telefonu - navigace

Vloženo: 02.04.2021, Uskutečněno: 02.04.2021, Zhlédnuto: 61x

Rozhodl jsem se, že si udělám nový držák.
Ten původní, co jsem vytvořil nebyl špatný, fungoval, ale tak nějak jsem začal uvažovat o něčem jiném. Měl pár nedostatků, to je pravda. Třeba při používání navigace, jsem kvůli enduro přilbě musel klopit hlavu, což bylo otravné. Ano, mohl jsem držák víc narovnat, byl k tomu uzpůsobený, ale potom nebylo vidět na kontrolky a to mě docela vadilo. Další, pro mě nepraktičnost bylo dávat pozor při tankování, abych neštastnou náhodou neutrousil nějakou tu kapku na displei.
Proto přišla změna jak samotného držáku, tak i umístění na moto.
Nejdříve jsem prohledal snad celý internet, abych se trochu inspiroval, nebo jestli se něco dokonce neprodává. Zkrádka abych nevymýšlel něco, co je už dávno vymyšlené.
Bohužel, nic co by vyhovovalo. Tak přišla na řadu samo domo výroba. Nejprve papírová šablona a výběr materiálu.
Kvůli pevnosti a min. váze, zvítězil hliníkový plech o tlouštce 4mm, což se ve finále ukázalo jako ideální materiál.
Problém trochu nastal, když jsem vytvořil dva stejné díly a poté si uvědomil, že je každá strana jiná
Naštěstí jsem spokojen a vypadá to docela dobře, ale to už nechám na posouzení ostatních.

FaktNeníCoŘešit (0) napsal 26.10.2021 v 10:08

Sakra chlape, good job! Moc pěkná práce. Potýkal jsem se s podobným problémem. Nakonec jsem to vyřešil samolepícím držákem od RAMu na větrný štítek pod plexi. Přidávám fotku, kdyby někdo hledal inspiraci... Hrazdu jsem taky vymýšlel, ale i v případě, že se to povede, mi to připadá, jako nevzhledná čuňárna (upřímně! neútočím na nikoho, kdo to takto vyřešil), která z mýho pohledu ničí týhle motorce figuru.

• Lehký upgrade

Po najetí X kilometrů proběhlo pár změn . Jedna ze zásadních byla úprava sedla. Přece jen po 22 letech výpln trochu ztuhla a potah začal klouzat. Trochu byl přizpůsoben i tvar pro lepší konfort z cestování. No a když u

Vloženo: 15.04.2023
    Uskutečněno: 15.04.2023