Yamaha YZF-R1 (2009)

Vlastník MaRRtan
Vloženo 1.10.2021
Aktualizováno 4.10.2021

Vloženo: 31.12.2021, Uskutečněno: 31.12.2021, Stav tachometru: 29500 km, Zhlédnuto: 29x

Ja na to letisko nemôžem chodiť skúšať sprinty, už na druhej motorke som tam odpalil spojku. Keďže na R1 začínam jazdiť čím ďalej tým viac po zadnom tak ma napadlo kúpiť aramidovu spojku od EBC ktorá udajne vydrží viac jak original. Spojkova sada od EBC prišla po týždni takže som bol natešeny že sa ešte posledné letne dni vybláznim. Pred namočenim lamel do oleja som zmeral hrubku lamel a plechov. V manuale bola predpísaná hodnota 42,3-43mm, mnou namerana hodnota bola o 0.3mm väčšia hrubka ale nejak som dúfal že to nebude mať vplyv na chod spojky. Takže som ju namontoval a šiel na dva dni na Šumavu. Spojka dobre nerozpinala tak som dufal že po pár kilometrov si to nejak sadne. Bohužiaľ nestalo sa tak a tých 700km som jazdil tak aby som čo najmenej radil rychlosti. Aj keď som bol opatrný, celý čas ma štvalo že to nefunguje jak má. Hneď po Šumave som to rozobral a hneď prvá lamela bola prasknuta. Bolo šťastie že sa nerozsypala, už som mal tu česť vidieť čo narobi rozsypany kôš. Spojkovu sadu som poslal na reklamaciu, tu mi po mesiaci uznali a vratili mi prachy. Koniec laborovania, objednal som spojku v yamahe a zas je všetko jak má. Síce som o 10litrov ľahší (EBC stala 5,5) ale zistil som že u týchto vecí je lepšie nešetriť.