BMW R 1200 RT (2014)

Vlastník ToRoAshi
Vloženo 22.4.2019
Aktualizováno 7.4.2024

Vloženo: 11.06.2023, Uskutečněno: 11.06.2023, Stav tachometru: 77042 km, Zhlédnuto: 34x

Tím, jak na moto je delší lhůta na provedení STK, tak jsem letos zjistil, že mi propadla už v dubnu. Naštěstí tohoto roku
Vydal jsem se tedy s Vraníkem na provedení STK u nás ve Znojmě na Družstevní. Je to příjemná velká STK, na kterou se neobjednává, mají tam myslím 3 nebo 4 kontrolní linky, takže to frčí jak na drátku. Po registraci jsem již za chvíli šel na řadu. Kontrolní mechanik se se zájmem na Vraníka podíval, říkal, že od pohledu to vypadá, že bude vše v pohodě...i já jsem si byl jist, ovšem jen do doby, kdy říká "to má sjetou zadní pneu..." No má, vím, budu ji teď měnit, jen čekám na výplatu, aby bylo možno zakoupit ještě hlavně před červencovými výjezdy. Nejsem sebevrah, guma je základ...Ovšem odpověď byla jasná - "my to musíme fotit a dávat to do systému, takže to nemohu pustit". No nevadí, moje blbost, myslel jsem, že toto projde, protože tomu chyběl ten předepsaný vzorek na středu zadní gumy, okraje a předek byly ještě v pohodě. Holt opakovaná do měsíce..
Tak jsem v klidu odjel s technickou na měsíc a jal se rozhodovat, jaké pneu obuji. Současné Metzeler Roadtec 01 vydržely skoro 15 tis. km (a ještě by asi i chvíli jely),ale již od poloviny životnosti se ozývalo od předního kola nekomfortní hučení a také pocitově v zatáčkách už to nebylo ono. Takže následovalo studium internetu a rozhodování, jaké koupit. Věděl jsem, že půjdu opět do zesílených zátěžových pro těžké moto, protože jezdíme hodně často s baťůžkem ve dvou a také naloženi. No a pak druhý faktor, který promlouval do výběru byla cena, protože teď není zrovna na rozhazování. Takže výběr padl na Bridgestone Battlax BT023 GT v příslušných rozměrech. Bral jsem obě, dělám to tak vždy, i když před by ještě mohl, ale nechci mít zaprvé rozdílné pneu na kolech a pak taky sledovat a hlídat, kdy "umře" přední. Prostě obě nové a je klid.
Vybíral jsem na netu, našel si eshop s pěknými cenami i dodáním, cena za obě cca 5.600 Kč. Pak jsem se ještě poptal místních motorkářů, kde přezouvají stroje, protože jsem tu krátce. Pneuservis Pneumobile v Příměticích byla odpověď. Tak jsem tam zajel, domluvil se a jejich cenová nabídka na pneu při dodání od nich - 5.057 Kč. No výborně, takže domluva, objednání. Jen nedělají demontáž z motorky, chtějí dovézt kola. Takže jsem nastudoval opět na netu, jak demontovat z Vraníka kola - jen pro jistotu, bylo mi to známé obecně, ale chtěl jsem vědět, zda tam není nějaký chyták, pak už sundání v garáží a odvoz do pneuservisu. Za dva dny dodáno, obuto, vyváženo (na zadní bohužel neměli zrovna trn, tak jsem vyvážil ve městě u Kárníka) a už šli kola s novými pneu na své místo.
První projížďka po montáži mě teda opět nadchnula, už jsem zapomněl ten pocit, kdy ta guma a s ní motorka jde sama do zatáčky, stačí ji jen naznačit
Takže teď budu sledovat, jak se tyto pneu budou projevovat a pak to zase shrnu do hodnocení, jako jsem to udělal i u těch předchozích...
EDIT 6.8.2023
Tak mám na těch gumách najeto cca 3 tis. km a musím konstatovat, že jsem maximálně spokojený. A to zejména teď v těchto deštivých dnech, které panují a které mi daly možnost svézt se na těch gumách v dlouhodobějším dešti, ne jenom přeháňce. Člověk musí s rozumem, to je jasné, ale i tak drží ty gumy na mokru velmi dobře.

Holubp (0) napsal 28.08.2023 v 10:54

Hezký příspěvek, mám obuté Roadtec 01 a jsem s nimi spokojený, ale už jsou starší a bude třeba změna. Tohle je dobrý tip.
Díky

elvis78 (140) napsal 11.06.2023 v 20:35

• Servisní prohlídka po 83000 km

Jako každý rok s péčí řádného hospodáře začínám sezónu u našeho dvorního servisáka Tondy. Dělá se vše, co je potřeba k tomu, aby opět sezóna proběhla bez ztráty kytičky, takže - olej v motoru i zadním převodu, všechny fi

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 05.04.2024
  • Zlomený držák čelního pléga

Tak jsem si najednou v závěru sezóny všiml, že se přední plégo za jízdy nějak zvláštně klepe...takto to nebývalo. Tak jsem zastavil a začal to zkoumat, vezmu za plégo a opravdu - levá strana se hejbe nějak víc. Prohlížím

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 15.10.2023
  • S přáteli na Grossglockner

Tak jsme se s přítelkyní letos opět po nějaké době podívali na Grossglockner. Kamarád z dřívější doby pořídil společně s jeho paní motorku a začali společně jezdit, tak jako my dva. A protože mě oslovil, že už se rozjezd

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 14.07.2023