Yamaha Tenere 700 (2020)

Vlastník Frankie
Vloženo 6.10.2022
Aktualizováno 21.6.2023

Vloženo: 21.06.2023, Uskutečněno: 13.06.2023, Zhlédnuto: 62x

Tak se podařilo a po několika měsících motorka konečně jezdí !
Já mám takovou radost...

A jak to celé probíhalo ? No, cca týden po bouračce dorazil likvidátor, motorku nafotil a vytvořil nějaký cenový nástřel, na jehož základě se rozhodlo, že se motorka bude opravovat. Takže jsem měl schváleno motorku odvézt do servisu s tím, že cenu opravy už bude řešit s pojišťovnou servis.

Trvalo to dva měsíce a týden k tomu. Občas jsem zavolal do servisu ohledně stavu opravy a mezitím posílal pojišťovně dokumenty, co po mně chtěli. Také jsem se dával trochu do kupy a chodil na rehabilitace. A samozřejmě začal zase postupně jezdit. Napřed na Jawě 250, pak BMW F800GS, a přes manželky Triumph Street Triple jsem se dostal až ke Speed Triplu.

Co motorce bylo a co se nakonec měnilo ? Podmínkou provedení opravy bylo měření rámu. To dopadlo úspěšně, takže se mohlo opravovat. Odnesly to obě vidlice, osa kola, oboje brýle, řídítka, zrcátka, přední světlo, přepínače, všechny plasty vpředu, chladič, blatník a spousta drobností na celkem dvě strany A4.
Co zůstalo v pořádku ? Přední kolo, plexi, přístrojovka, padací rámy, blinkry a od rámu dál dozadu bylo vše OK.

Ještě jedna zajímavá story...mám kamaráda v Německu, odstěhoval se tam cca před 15ti lety a na podzim se mě ptá, kdy se za ním pojedu podívat, že už jsem tam dlouho nebyl. Odpovím mu, že na naháči se mi nechce a na GS také ne. Ale jestli si koupím někdy tu Tenerku, tak určitě dorazím. No a týden poté jsem ji měl. Jaká náhoda. Takže o jarním výletu bylo rozhodnuto. Pak jsem měl tu bouračku, takže to zase padlo. Minulý týden se ptá kdy dorazím. Říkám, jak jsem slíbil, tak to bude, takže jedině na Tenere. No a jelikož mě napadlo, že by bylo dobré motorku po opravě důkladně vyzkoušet a nechtěl jsem jen tak jezdit kolem komína, hned druhý den jsem se za ním na cca 460km vzdálenou cestu vydal. V úterý jsem motorku přivezl po ose domů, ve středu vyrazil, tam tři dny jezdil a v neděli se zase vrátil.
U něj jsme každý den pojezdili kolem komína cca 200km zatáčkama (on má Yamahu R7), takže motorka opravdu důkladně odzkoušená. Za 6 dní celkem cca 1600km bez jedině chybičky, oprava se podařila !

Tímto bych chtěl poděkovat firmě Yamaha Kabourek z Písku, kde byli velice příjemní, ochotní a vstřícní a naprosto profesionálně mi opravili motorku. Slíbil jsem jim, že je budu všude chválit, tak tedy tak činím.

No a to je vše. Pojišťovna zaplatila opravu motorky do původního stavu, odtah stroje a rozbitou helmu. Dobře to dopadlo. Doufám, že podobnou zkušenost už nikdy nezažiju

jerseySE (10) napsal 04.07.2023 v 10:14

Supr, dobré konce jsou nejlepší

Zdenekkkkk (22) napsal 22.06.2023 v 16:54

Jo Kabourci umí

Clint. (77) napsal 22.06.2023 v 08:14

Není nad šťastné konce , ať se ti daří!!!!

JardaBar (165) napsal 22.06.2023 v 06:49

Guga (72) napsal 22.06.2023 v 05:41

Toník a jeho parta zkrátka umí

• nová sedačka

Žádná motorka není ideální. Nejinak je tomu v případě Yamahy Tenere 700. Všichni si vesměs stěžují na podvozek a houfně ho předělávají. Mně proti předchozímu BMW F800GS nepřijde o nic horší, možná právě naopak. Jasně, že

Vloženo: 02.04.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024
  • Silniční vyjížďka.

Chtěl jsem si natočit své oblíbené zatáčky a ukázat, že na Tenerce může být zábava i když se jede jen po silnici. Nakonec jsem jel úplně jinam, než jsem původně rozmýšlel, do toho navíc konec jízdy poznamenala nepřízeň p

Vloženo: 24.10.2023
    Uskutečněno: 26.08.2023
  • 4 motorky během týdne

Po týdnu stráveném s rodinou u moře (3 ženské) to chtělo nějaké odreagování :-D Jawa 250/590 Sport Venku hic jako kráva, člověk unavený a má chuť se svézt na něčem na pohodu. Na to je Jawka ideální. Je to malý, l

Vloženo: 27.08.2023
    Uskutečněno: 26.08.2023