Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník HonzaLK
Vloženo 26.12.2021
Aktualizováno 30.12.2023

Kontrola a seřízení synchronizace v rámci výletu po pohraničí

Vloženo: 17.07.2023, Uskutečněno: 15.07.2023, Stav tachometru: 56725 km, Zhlédnuto: 57x

Poslední dobou se mi zdálo, že motor neběží tak čistě a klidně, jako dřív. Motorka jela furt dobře, ale při jízdě samotné jsem pociťoval drobné vibrace, které jsem si z dřívějška nepamatoval a i volnoběh si lehoučce pohupoval. Trochu mě to zaskočilo, protože od posledního servisu u Karla, kde se synchro mělo dělat, jsem najel jen necelé 3tkm. A tak jsem využil plánované motodovolené - jízdě podél severní hranice republiky - k návštěvě toho nejpovolanějšího V-Strom mechanika Romana z Orlové.
Roman zhruba zkontroloval motorku, upravil uchycení předního i zadního kola ve vidlicích, zkontroloval dobíjení, zkontroloval krk řízení (který je prý OK), namontoval nové šrouby blatníku, protože ty původní se mi použitím špatného imbusu povedlo lehce žvýknout a poladil synchronizaci..
První dojmy z jízdy jsou dobré, motor si zas přede čistě, bez vibrací. Jinak cesta byla cca 1650km a Stromek ji ujel s průměrnou spotřebou 4,1L/100km. Paráda.
Jinak jsem poprvé cestoval s bočníma taškama od 21Brothers, které jsem pořídil před víc jak rokem na plánované výlety, ze kterých ale tehdy sešlo. Musím říct že dneska bych si brašny asi nakonfiguroval trochu jinak, aby byl systém upínání snadnější a rychlejší, ale vzhledem k tomu že jejich využívání asi zas tak časté nebude, tak se s tím dá žít..
V rámci výletu jsem také stihl krátké svezení na novém Stromu 800DE. Rozhodně stojí za svezení, je to prima stroj. Navíc se celkem zaměřením trefuje do mého stylu ježdění..
Fotky z cesty budou následovat, ze servisu je ale nemám..

• Jarní sraz V-Strom klubu

První letošní víkendovej motovýlet - na sraz V-Strom klubu do kempu Pecka v Podkrkonoší. Na začátku týdne čekuju předpověď počasí a vypadá to na déšť.. A kupodivu tentokráte se předpověď nemýlila… A tak jsem ve čtv

Typ: Sraz
    Vloženo: 21.05.2024
    Uskutečněno: 19.05.2024
  • Vidlice - výměna trubek? Zatím ne.

Při loňském repasu vidlice jsem si všimnul že u jedné trubky se neprotáčí to vnitřní uložení co je dole v trubce. Přestože by to nemělo mít na funkci vliv, napadlo mme že to mohl být důvod, proč vlastně ta vidlice vloni

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 11.04.2024
  • Přední kolečko 14z na zkoušku

Na FB skupině byl příspěvek o použití jiné velikosti ozubeného kolečka (větší), aby se při dlouhých cestách snížily otáčky motoru. No a mě to dalo podnět k tomu, naopak vyzkoušet použití o zub menšího pastorku (14zubů),

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024