BMW R 1200 RT (2014)

Vlastník ToRoAshi
Vloženo 22.4.2019
Aktualizováno 7.4.2024

Vloženo: 06.08.2023, Uskutečněno: 05.07.2023, Stav tachometru: 78675 km, Zhlédnuto: 47x

Kolem červencových svátků se nám otevřela možnost na 4 dny vyrazit na Vraníkovi, tak přišlo na řadu jižní Polsko a konkrétně Wroclav, do které jsme se chtěli podívat. Abychom si také odpočinuly, tak jsme to pojali wellnessovsky - tedy nejdříve ubytování v hotelu Bialy Kamien v Świeradów-Zdrój a odtud výlet do Jelenie Gory. Ta je historická a moc pěkná. Pokud si chce někdo udělat pohodlí s wellnessem, tak doporučujeme i výše uvedený hotel, je na krásném místě, krásné pokoje a skvělá strava včetně koktejlového baru.
S tímto místem se nám bude pojit i památka na bočním kufru. Hotel samotný je v poměrně příkré stráni, takže při příjezdu jsem jel pomalu a hledal, kde je hotelové parkoviště. Najednou jsem na poslední chvíli spatřil odbočku do úzké uličky, což jsem si myslel, že je ono. Tak jsem to tam rovnou "ohnul" bohužel ale tato ulička byla do dalšího kopce, rychlost při odbočování byla už velmi malá, takže po tom zatočení jsem de facto ztratil rychlost, Vraník se skoro zastavil a najednou se plně projevila jeho váha ... bum a leželi jsme na pravém boku. Naštěstí to bylo na silnici bez provozu, nikomu se nic nestalo, přítelkyně seskočila ještě dříve než já, který se do poslední chvíle snažil nejdříve Vraníka udržet a pak alespoň lehce položit - no gravitaci překonat nejde. Tím, jak to bylo z kopce, tak se Vraník po pádu ještě trochu svezl a odřel se kufr. Naštěstí to bylo to jediné. Takže vše v poho a cenná zkušenost k tomu
Wroclaw - krásné město s historickým středem. K tomu jsme ještě trefily slavnosti piva a jídla, tak k dokonalosti už skoro nic nechybělo. Večer jsme navštívili multimediální fontánu, co tam mají a byl to zážitek. Představení se jmenovalo Pocta Merilin Monroe a mělo navíc holografickou projekci.
Celkově ujeto přes tisíc kilometrů a spousta krásných zážitků. A co se musí nechat je to, že Poláci mají velmi pěkné silnice (tedy ne všechny, ale hlavní tahy určitě) a byla radost se u nich svézt.

StB (26) napsal 06.08.2023 v 18:28

Wroclaw super, prošli jsme si ho v půlce července cestou ze Švédska.

• Servisní prohlídka po 83000 km

Jako každý rok s péčí řádného hospodáře začínám sezónu u našeho dvorního servisáka Tondy. Dělá se vše, co je potřeba k tomu, aby opět sezóna proběhla bez ztráty kytičky, takže - olej v motoru i zadním převodu, všechny fi

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 05.04.2024
  • Zlomený držák čelního pléga

Tak jsem si najednou v závěru sezóny všiml, že se přední plégo za jízdy nějak zvláštně klepe...takto to nebývalo. Tak jsem zastavil a začal to zkoumat, vezmu za plégo a opravdu - levá strana se hejbe nějak víc. Prohlížím

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 15.10.2023
  • S přáteli na Grossglockner

Tak jsme se s přítelkyní letos opět po nějaké době podívali na Grossglockner. Kamarád z dřívější doby pořídil společně s jeho paní motorku a začali společně jezdit, tak jako my dva. A protože mě oslovil, že už se rozjezd

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 14.07.2023