Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník HonzaLK
Vloženo 26.12.2021
Aktualizováno 30.12.2023

Vloženo: 25.09.2023, Uskutečněno: 14.09.2023, Stav tachometru: 58895 km, Zhlédnuto: 23x

Druhá letošní mini-motodovolená vyšla na třetí zářijový víkend. Tou dobou se tradičně koná podzimní sraz V-Strom klubu. Letos padla volba na jižní Moravu, a to v hotelu Radějov. Jelikož jsem si chtěl zas projet kousek trasy podél hranic, naplánoval jsem si cestu tam na dva dny, se startem ve čtvrtek. Pak se mi ale podařilo si na čtvrtek v HS Motoshop Tábor dohodnout zkušební jízdu s V-Strom 800DE, plány a trasu jsem tak pozměnil a ve čtvrtek ráno vyrazil směr Tábor, kam jsem dorazil lehce po desáté hodině. Víc ke zkušebce v samostatném příspěvku.

Zkušebka ukončena. Přesedám zpět na mou mašinu a při odjezdu mám skoro pocit že ani nevytočím obrat při odjezdu od prodejny :D. Ten rozdíl v ovladatelnosti tam prostě je (podíl na tom mají i nový Rangery, které ještě nemají ojeté hrany.. jak jsem psal v jiném příspěvku)… Mám před sebou 100km cestu do Budějek, záměrně zcela mimo hlavní cesty a částečně úplně mimo asfalt.. Část cesty vedla po stejné trase, kterou jsem projížděl s 800kou. Opět mě to přesvědčilo o tom, jakej rozdíl v těch podvozkách je. Tím ale neříkám že by moje 650 neprojela to samé co 800ka, stále se bavíme jen o ježdění na polních, šotolinových, lehce kamenitých cestách.. jen to chce víc opatrnosti, míň rychlosti… Cestou stavím na občersvení se v lesním posezení, sem tam si odskočím na nějaké zajímavé místo které cestou míjím a v neposlední řadě ty nádherný jihočeský rybníky…. Užívám si to až do Budějek, kde přespávám.

Na druhý den je přede mnou již jen čistě silniční trasa do Radějova, lemující jižní hranici České Republiky, celkem cca 350km. Vyrážím až kolem desáté hodiny, po opadnutí ranních mlh. Přidává se ke mě kamarád a tak se jede o to příjemněji. Až na pár úseků, kde byla silnice hodně rozbitá, si trasu náramně užíváme, v Nové Bystřici stavíme na oběd a pak frčíme dál.. S další zastávkou na návštěvu v Rakvicích se do Radějova dostáváme cca kolem půl sedmé.. Akorát čas na to se ubytovat a skočit na večeři..

Sobotní program srazu je volnější, není organizovaná žádná společná jízda a tak jsem si v noci spíchnul svojí vlastní trasu. Celodenní výlet převážně po silnici, ale podařilo se mi najít i pár pěkných úseků a zkratek mimo asfalt. Část trasy vede i na Slovensku s výjezdem na Kohútku, kde si chci dát tradiční borůvkové knedlíky. Některá místa byla plánovaná, některá jsem objevil náhodně během cesty. Jedu na pohodu, cestu si užívám a víc se sžívám s novými pneumatikami. Na Kohútku přijíždím kolem 13h a díky pěknému počasí je tu takové množství lidí, že čekání v pořadníku na uvolnění stolu mne jaksi od borůvkových knedlíků odradilo.. Udělal jsem pár fotek a frčím dál.. Nakonec obědvám v Halenkově – přímo u vlakového přejezdu, kde jsem zrovna čekal na přejezd vlaku byla restaurace.. Jelení medajlonky byly fajn. Pak pokračuji dál po trase, nebaví mě přejezdy nekonečných vesnic, ale těším se na úseky mimo silnici a krajina je tu fakt krásná.. Na hotel přijíždím cca kolem 18.hodiny s nájezdem něco přes 320km. Moc jsem si to užil.

Nedělní cesta zpět už je trochu přímější, protože chci dorazit domů v rozumný čas. Ráno ještě proběhlo krátké technické okénko, pak opět promazání řetězu, rychlé zabalení, zaplacení a před půl desátou vyrážím na 400km trasu domů. Část trasy se shoduje s tou páteční, tentokráte ale projeto maličko svižněji… Na hrubých pneu už se ojely hranky já si už jedu s větší jistotou a pohodou. Celkem to utíká, cestou stavím na oběd v Lásenicích a tak nakonec i na ty borůvkové knedlíky došlo. Sem tam opět krátká zastávka u jednoho z mnoha rybníků. Spontánně pak do trasy přidávám malou zajížďku k Temelínu, protože jsem tam ještě nebyl a pak už si to zas frčím směr domov, když to jde, tak spíš menšíma vedlejšíma silničkama, protože nedělní krásné letní počasí (29stupňů) znamená že hlavni silnice jsou plné.. Domů přijíždím kolem půl páté a jsem rád, že jsem na místě. Opět mě totiž celej motovýlet bolí záda v oblasti lopatky a tak už jsem rád, že je to za mnou.

Výlet to byl parádní, plno nových dojmů, jsem rád že jsem si zas projel kousek naší krásný země, poznal nové lidi a zas trošku víc srostl se svou motorkou… Pro letošek je s většíma výletama již utrum.. už jsou v plánu jen menší projížďky.

• Jarní sraz V-Strom klubu

První letošní víkendovej motovýlet - na sraz V-Strom klubu do kempu Pecka v Podkrkonoší. Na začátku týdne čekuju předpověď počasí a vypadá to na déšť.. A kupodivu tentokráte se předpověď nemýlila… A tak jsem ve čtv

Typ: Sraz
    Vloženo: 21.05.2024
    Uskutečněno: 19.05.2024
  • Vidlice - výměna trubek? Zatím ne.

Při loňském repasu vidlice jsem si všimnul že u jedné trubky se neprotáčí to vnitřní uložení co je dole v trubce. Přestože by to nemělo mít na funkci vliv, napadlo mme že to mohl být důvod, proč vlastně ta vidlice vloni

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 11.04.2024
  • Přední kolečko 14z na zkoušku

Na FB skupině byl příspěvek o použití jiné velikosti ozubeného kolečka (větší), aby se při dlouhých cestách snížily otáčky motoru. No a mě to dalo podnět k tomu, naopak vyzkoušet použití o zub menšího pastorku (14zubů),

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024