BMW R 1200 R (2006)

Vlastník elvis78
Vloženo 25.9.2023
Aktualizováno 29.3.2024

test věcí a Ikea už nikdy víc natož Prahu ve všední den

Vloženo: 29.12.2023, Uskutečněno: 29.12.2023, Zhlédnuto: 285x

Tak jsem podle slunce a předpovědi naplánoval test obou rukavic a přilbice...Na kufry jsem gumicukem přidělal lehounké balení dvířek 120cm dlouhé a jen tak tak projel vratama. Dvířka jsem objednával ke knihovně Billy co máme jako potravinovou skřín přes 10 let, kluk je rozflákal tak je dostal pod stromek
Dvířka jsem konzultoval s paní přes chat a že budou pasovat i když jsou možná malininko jiný. No houbeles, na fotkách to není vůbec vidět, desing je jiný, a barva bílá ale spíš do modra, ale co hůř rozteč pantů úplně jinde. Naivně jsem myslel že Ikea bude držet nějakej sortiment ale oni obměňují nenápadně i barvy a pak si něco dokoupíte a vono to je jiný. Hrůza. Nikdy víc, možná do Polska pro kuchyň za 10 let
Takže na cestu jsem nejdřív nasadil pohodlné měkké rukavice černé, fajn celou cestu, pohoda. Helma nezvyklé ovládání o proti Lidlu ale jo, asi bude dobrá , trochu mě tlačily lícní výstelky. Tolik nových věcí najednou mě trošku i rozhodilo, chvílema jsem byl dost nesoustředěný a musel jsem jet kolem 80km/h aby se mi to nerozlítlo a i poryvy větru byly velké. Takže cestou do metropole helma nedostala šanci se moc předvést.
Trasa Kamenné Zboží, Hronětice, Kostomlaty, Stratov, tedy zadem Lysá n. Labem, kolem Kazmova monumentu pryč na Sojovice, Sojovice už v pohodě průjezdné, Jizera už se vrací do koryta, Brandýs, Radonice, Horní Počernice, Č.Most. a už to začíná.
Stojím na křižovatce pod spojkou a naproti mám Lutz, odbočuji doleva-a paní z protějšího výjezdu jede asi rovně tak čekám až projede a já pak odbočím dolů ke kruháku u Ikei... ale omyl, paní v hezkém autě stojí a čumí na mě a auta co mě míjejí rovně a doprava a z lenosti nedala blinkr ! mohli jsme se normálně míjet a když viděla že na ni čekám tak se ráčila zvednout pazouru a zlomit páčku pod volantem a uvést blinkr v činnost a já mohl tedy konečně projet křižovatkou. Hrůza. Na co mají lidi moderní auta s tabletama vedle volantu když neumí používat základní ovládací prvky vozidla, čímž ohrožují bezpečnost a plynulost provozu, fakt nechápu.
Sjíždím dolů ke kruháku, odbočuji na horní parking k domu s nábytkem a cetkama, svíčkama. Parkoviště je ale úplně plné, lidi na sebe troubí jak trubky. Prostě trubky.
Parkuji u nakládky/vykládky, do 15. minut to snad stíhám...zlatý objednání do boxu, dojedete si večer třeba ve 22 hodin a nikde ani noha, to já tak miluju . Vystál jsem si frontu a pak už to šlo rychle, měl jsem čárovej kód. Pak zpět k motorce, nandat tentokrát hnědý rukavice a helmu tentokrát bez kukly. Cesta nazpět měla vést někde na Kostelec nad Labem projet to nějak na Ďáblice a tak jedu na Kbely, Letněny, tam jedu blbě a končím na slepý u Indrustiral Park, tak to beru přes křižovatku zase jinam a grrrr zase slepá Kadečkové ulice tak jedu zpět a na světech už správně. Já ty bílý cedule na křižovatkách nevidim, jakto není modrý tak jsem slepej, takže najíždím potom na Tupolevovu a na kruháku u globusu jedu zase blbě, zopět na Čakovice. Je znát , že už do Prahy 20 let nejezdim, měl jsem ji coby havarijní elektrikář projetou křížem krážem. A bloudím ještě 3x a paknakonec se dostávám zpátky na cestu do Brandýsa. Ze Sojovic jedu vrchem na Tuřice, Předměřice, Benátky a přes Straky dom. Fotky jsem nedělal. Kožený rukavice hnědý jsou asi nejlepší na ovládání stroje. Paradoxně neprofouknou jako ostatní co mám. Helma je tišší a aerodynamičtější než ta z lídlu o které jsem myslel že je super, no jsou lepší. Helma se mi líbí moc a jsem z ní nadšený. Ovládání je bez chyby ale otvírací tlačítko najdu ale necítím stisk, jde snadno. Rukavice taky dobrý. Celkem tedy spokojenost.

• Ventily, filtry, olej a vlčí mák u Nymburka

Tak jsem se včera vrhnul na seřízení ventilů, výměnu svíček , vypuštění teplého oleje, který mimochodem nebyl vůbec špinavý, vypadal skoro jako nový, výměnu vzduchového a olejového filtru. Dolil jsem 4 litry kastrolu ale

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.05.2024
    Uskutečněno: 25.05.2024
  • Sprej na hledí a vosk na kožku

Tak jsem koupil vosk na kožený věci a ihned očištěnou bundu před poslední projížďkou ošetřil, krásně to voní a je to příjemné na ručky. Od Motulu jsem koupil sprej na plexi. Myslím že to jsou vyhozené peníze. Voda udělá

Vloženo: 18.05.2024
    Uskutečněno: 18.05.2024
  • Větrník

EDIT: Dole upraven text a číslo silnice ze Slavonic Včera dopoledne jsem strávil kopáním prohlubně na bazén, samozřejmě hlína plná skla, kusů cihel, kořenů po keřích a po 50ti letém smrku co jsem sťal a i když včera fou

Vloženo: 16.05.2024
    Uskutečněno: 15.05.2024