BMW R 1200 R (2006)

Vlastník elvis78
Vloženo 25.9.2023
Aktualizováno 29.3.2024

Vloženo: 16.05.2024, Uskutečněno: 15.05.2024, Stav tachometru: 72565 km, Zhlédnuto: 168x

EDIT: Dole upraven text a číslo silnice ze Slavonic
Včera dopoledne jsem strávil kopáním prohlubně na bazén, samozřejmě hlína plná skla, kusů cihel, kořenů po keřích a po 50ti letém smrku co jsem sťal a i když včera foukalo, rozhodl jsem se opáčko minulého výletu, částečné.
No ale přáno mi nebylo a to ze dvou důvodů:
1) U Velkopařezitého rybníka mi volá vystreslá žena, že kluk 8km od domova píchnul kolo, řikám a to mám jako letět 160km do Poděbrad kvůli takové prkotině? říkám co mají dělat a pokouším se to hodit za hlavu. Částečně se to povedlo...
2) ten vítr vem čert, ale ! Když jsem si někde už nevim kde v Jižních Čechách nastavil cíl Divišov, abych se pak kolem Sázavy vracel dom tak mě navigace táhla asi nejkratší cestou přes Horní Cerekev ale než jsem se dostal nakonec na Kácov, tak mě ztrestalo asi 6x objížděk a totálně rozesrané cesty, takže jsem měl kyčelní klouby vražený do tlustýho střeva.
Cesta byla do klasics Ledeč n S., Světlá n S., Humpolec, Pelhřimov, Horní Cerekev, Řásná u Telče, zastavení se u kempu kde jsme kdysi bydleli, zastávka u rybníka - Velký Pařezitý, který mi kdysi posloužil jako koupelna, když jsme kempili v chatce od LČR kde nebyla voda ani hajzl
Chtěl jsem na Roštejn(od Velkopařezitého rybníka je to lesní cestou tak 3 km) a pěšky ke Hraběcí chatě, ale bylo málo času nakonec jsem stejně díky objížďkám dovalil skoro ve dvaadvacet hodin.
Trasa :v Poděbradech tankováno po ráfek za 800,- 20,7 litru effecty, dále Kolín, Č. Pečky, Hořany, K. Hora, Ledeč n. S, Světlá n S. Humpolec, Pelhřimov, Horní Cerekev, Řásná u Telče, Telč, na Dačice zase oklikou protože opět nějaká objížďka a objížďkou padám další pěknou silnicí č. 406 do Slavonic. Ve Slavonicích už jsem kdysi byl, na dolním náměstí jsem se osmělil a pořídil luxusní kebab v tortile za 130,- a ten jsem s chutí loutal a přemýšlel kam pojedu a při tom loutání na náměstí dorazilo GS asi 1250 se zlatými ráfky a šacuju s Akrapovičem, moc hezký stroj a zvuk.. takže kebab doloután, směr jasný- Nová Bystřice- jasná volba.chtěl Cestou jsem chtěl vyfotit Landštejn z povzdálí a tak jsem si dal po směru hod. ručiček kolečko kolem něj abych ho stejně nakonec vyfotil z té asi nejlepší objevené silnice č.152. to je naprosá pecka tahle cesta. Zatím nejlepší silnice u nás co jsem kdy jel
Zpět k cíli:
Nová Bystřice je konečná stanice na úzkorozchodné dráze JHMD a jak jsem zjistil je tam i veterán muzeum, které jsem z časových důvodů nenavštívil, ale na place jsem zahlédl US cars, ze sedmdesátek, to mám taky rád. Na nádraží jsem dojel zase po bloudění, neboť značení po městečku je vyšisované a nejezdim furt na navigaci. Z Nové Bystřice padám další pěknou silnicí( kterou pak ve středních čechách jednou líznu) č.128 do Jindřichova Hradce a uhýbám na Pelhřimov a silnici č. 34. V Jindřichově Hradci, myslím jsem namačkal Divišov a to jsem asi neměl dělat . Motal jsem se po rozbitých cestách a jedna objížďka za druhou takže jsem nedojel ani do Divišova, ani do Č.Šternberka a nakonec jsem přilít do Kácova a klasika přes U.Janovice, Kolín, domů.
Z tohohle trápení si pamatuju ostré slunce svítící hlavně ze předu zleva na plexi totálně zajebaný od hmyzu, vítr, totálně rozmlácený kyčelní klouby a bolest hlavy a pak si pamatuji že jsem najel na kousek další luxusní cesty č.128-opravdu paráda.
Na nádrž najeto 435,6km a dojezd 17km. To je ještě lepší než předtím.

elvis78 (141) napsal 17.05.2024 v 16:08

V zápisu kolem Slavonic jsem měl zmatky a blbě číslo silnice-už jsem to srovnal

Radek2107 (55) napsal 17.05.2024 v 13:31

Bod1) ty ženské jsou všechny stejné. Mně vloni, když jsme byli na ČZ v Litvě a procházeli se po písku Baltu, volala žena, že pes blije a co tedy s ním a že je potřeba na veterinu. Ne, nekazí to celý výlet, vůbec...
Jinak minulý týden jsem se pohyboval na trase Jihlava-Telč- Dačice- Slavonice-Nová Bystřice a ta silnice je tam prostě boží.

1 reakce

elvis78 17.05.2024 v 16:01

je nádherná a neponičená amatérskými flastry našich cestářských umělců, já vím že dělají to co si obec nebo kraj objedná ale je to pro ostudu a i víc nebezpečné. A jak to čtu tak melu nesmysly. Ta krásná cesta není 408 ale Slavonice -Bystřice silnice č. 152

Sema (23) napsal 16.05.2024 v 22:42

Pěkný. Na nádraží úzkokolejky v Bystřici jsem se chtěl v sobotu taky mrknout, ale nějak jsem ho netrefil a vracet jsem se nechtěl. Tak ho vidím aspoň na fotce.

Metal_Heart (6) napsal 16.05.2024 v 16:39

No tvl, to sis dal
Kebab vypadá dobře Jako velký kebabožrout můžu doporučit kebabistu na náměstí v Hořicích (Robin Kebab), kdybys tam někdy zabloudil. Velký talíř za 150 (+/- ?) se skoro nedal sníst
A co kluk, jak nakonec vyřešil to píchlý kolo? A bylo to kolo u fechtla, nebo u kola?

1 reakce

elvis78 16.05.2024 v 19:36

Hele v pohodě ty kilásky ale ty dojebaný silnice to je jak rána pendrekem do obličeje všem uživatelům komunikací. Opravují se nesmyslně v každý prdeli chodníky, silnice který jsou v pohodě ale tankodromy se udělaj balenou.
Já kebab tak 1x za 2 roky si dám. V Nymburce máme lepší tortilu. Píchnul normální kolo u horáka s motorkem. Manželka toho měkoně odvezla autem s nosičem na kola, zaúkolovala tchána i mého otce.

SLAY (861) napsal 16.05.2024 v 15:36

slušná štreka

2 reakce

elvis78 16.05.2024 v 19:38

ale ty okrsky tě zabijou

• Hříchy pro pátera Knoxe

https://www.youtube.com/watch?v=MExXvulSTyY Včera jsem hřešil, prý. Dovoli jsem si dopoledne ujet na motocyklu. Trasa byla taková, že návrat měl být odněkud tak abych projel v Boleslavi kolem Pirkova sanatoria na Dobrovi

Vloženo: 06.06.2024
    Uskutečněno: 06.06.2024
  • Havanská ulice. Praha cíl- fotky z wiki

Táto, já chci jet na rovnátka na motorce, říkám, ok :-DD tak abychom tam na devátou byli, počasí super, ale časově jsme to o 16 minut nedali. Ale cesta byla výživná a po dlouhé době jsem to vzal přes Kersko , Semice kd

Vloženo: 28.05.2024
    Uskutečněno: 27.05.2024
  • Ventily, filtry, olej a vlčí mák u Nymburka

Tak jsem se včera vrhnul na seřízení ventilů, výměnu svíček , vypuštění teplého oleje, který mimochodem nebyl vůbec špinavý, vypadal skoro jako nový, výměnu vzduchového a olejového filtru. Dolil jsem 4 litry kastrolu ale

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.05.2024