Yamaha SR 500 (1985)

Vlastník Jepicak
Vloženo 2.6.2015
Aktualizováno 2.6.2015

Můj první čtyřtakt snad budem kamarádi

První dojmy - Po únavném hledání nějakého 4taktu ( v garáži mám jen stroje od Jawy) jsem natrefil na příznivý inzerát s touto klasickou kráskou. Musel jsem ji mít, takže okamžitá cesta byla samozřejmostí. A výlet byl úspěšný :-)

Hned při prvním našlápnutí jsem zjistil, že budeme kamarádi. Po všech těch informacích, že nakopnout ji je umění jsem asi natrefil na výjimku. Nebo jsem prostě dobrej ) Chytá báječně jak za studena, tak i když je teplá a to za pomoci tlačítka na teplé starty. Jízda na ní je prostě dokonalá, soudím dle mojich zkušeností s jawou všech možných modelů mám kolem 100 kil a motorka jde nádherně za plynem. V zatáčkach krásně drží stopu a brzdy jsou víc než dostačující.
Tohle SRko nemám na nějaký závodění na silnici, ale jako spestření moji Jawacký garáže na občasné vyjíždky s kámošema, kde naše rychlost nepřesahuje hranici 100kmh Moto je v původním stavu a zprvu byl nějaký plán na lehkou prěstavbu, ale odstranil jsem pouze nosič, který nasadím jen při nejaký akci na více dní a asi dojde na výměnu řidítek za širší. Myslím, že pak bude pro mě lépe ovladatelná.
Výfuk je vcelku v nehezkém stavu, takže na ten také časem dojde
Jinak je to prostě klasický SR a to má svoje kouzlo

Vili.s9
Vili.s9 napsal 08.02.16 v 10:51 10b.

hmmmm, zavidim! paradni stroj

p.epanica
p.epanica napsal 04.06.15 v 20:04 10b.

Velké gratulace ... pořídil si zábavu na dlouhá léta.

sm3ky
sm3ky napsal 03.06.15 v 20:55 10b.

Krásná,jako malý kluk jsem ji vylepenou v pokoji.

Hikawa
Hikawa napsal 03.06.15 v 15:26 10b.

Konečně další kdo pochopil, že vedle řady Jawek je třeba i nějaký klasický čtyřtakt a SR 500 byla pro tebe jistě tou nejlepší volbou
Ať dělá radost na čtyři doby

SojkinXR6R
SojkinXR6R napsal 03.06.15 v 09:43 10b.

Krásnej stroj.. Ať slouží k obrazu tvému, Sojkáč