Honda NTV 650 Revere (1994)

Vlastník FousaCZ
Vloženo 18.6.2015
Aktualizováno 12.7.2015

Děsivě zelená, krásy moc nepobrala, nejlepší léta už má taky za sebou, ale je jen moje.

Honda CB 500: žádná zajímavá zrovna nebyla k mání
Suzuki SV 650: ale zas tak moc mě neoslovila

První dojmy - Taková lepší "třiapůle" ;) Vlastně mě ani nijak moc neuchvátila, rozhodně žádná láska na první svezení, volbu mnohem líp vystihuje rčení o sňatku z rozumu. Ovšem i přes vzájemnou počáteční odtažitost se s každým přibylým kilometrem situace obrací a myslím, když už ne láska, je zaděláno na opravdu velké přátelství.

Motorku bych doporučil pro - Hodná a klidná motorka pro kohokoliv, klidně i něžné dívky a začátečníky. Spíš pro menší a lehčí lidi.

Doplňky na motorce - Kufr - ať dělám, co dělám, vždycky s sebou nakonec tahám spoustu krámů, tudíž to je pro mě nezbytnost.
Plexi - jen takové malé, pokud se moc nefofruje, docela pomáhá.
Čirá sklíčka blinkrů - a hned holka vypadá o 10 let mladší ;)
Padáky - co kdyby náhodou

Recenze... Hmm... Myslím, že o Reverce je toho napsáno všude dost, takže asi nemá cenu zbytečně opakovat, že je trochu chabrus na brzdy, má radši zatáčky než dálnice a děsně na ní fouká. Ostatně ze všech těch recenzí sem mi v hlavě usadily všechny ty slova jako: spolehlivost, (téměř) bezúdržbovost, malá spotřeba a určitě i další pozitiva a sociální jistoty. Což při výběru stroje hrálo stěžejní roli.
A tak sem po 15 letech na kole (ale upřímně se za to stydím) skončil opět s motorkou.
Teda ona nebyla úplně první, ještě se mi na podzim doma chvíli tetelila krásná stříbrná Honda CBF600, leč z provozně-technicko-emočních důvodů (čti: těhotná manželka) sem jí s těžkým srdcem postoupil dalšímu nadšenci.
Ovšem na jaře vykouklo sluníčko a to prostě už nešlo vydržet. Ještě z podzimu plný dojmů z moderních vychytávek jako ABS, polokapotáž, automatickej kohoutek na nádrži nebo spousta místa pod sedadlem, sem vyrazil pro Reverku, která z toho sice nic nemá, ale zase se vešla do jarního, značně nižšího, rozpočtu.
Tak se všechno pečlivě naplánovalo na středeční poledne, nebe bez mráčku, sluníčko, krásných 20°C, prostě idylka. A samozřejmě nic nevyšlo, jak by mělo.
Ale zmatky se nakonec vyřešily, souboj s úředním šimlem se přeložil na jindy, krásný předjarní den se změnil na neméně malebnou noc, temnou a sakra studenou, a mě čekala cesta domů. 220km, 4°C a v zádech už dost nevrlý a spěchající řidič doprovodného vozidla.
Na dojmy z první společné cesty se tak snažím spíš zapomenout.

Ale od té doby už uplynula spousta benzínu v karburátorech, na počítadle přibylo 5000km a z nás dvou se, i přes velmi chladný začátek, stávají čím dál lepší kamarádi. Není to žádná divoška, spíš dáma v letech, klidná a stabilní, ale to vůbec neznamená, že by neuměla tu a tam hodit myšku v dopravní zácpě nebo si v klikatém údolí Jizery škrtnout stupačkou.

Zatím se spolu potloukáme jen tak nazdařbůch po čechách, ale jednou třeba... Kdo ví?

honza.honda
honza.honda napsal 20.09.23 v 11:40 10b.

Ahoj, mohl bych se u tebe někdy zastavit a omrknout te držák kufrů a padací rám . Předem děkuji za ochotu Honza

tanoz
tanoz napsal 13.12.15 v 22:20 10b.

Tedy Ty někomu vyprávěj, že se o ní už nedá napsat nic nového. Moc krásný popis. Ať holka dělá radost.

thesleg
thesleg napsal 19.08.15 v 12:29

krásně napsáno

kuzmič
kuzmič napsal 01.07.15 v 12:18 10b.

Pěkně napsáno, ať slouží dlouho a stejně spolehlivě...!

sanbay
sanbay napsal 23.06.15 v 00:41 7b.

Moje první motorka a taky tak strašně zelená ale tím že jsem jí vyměnil s kamarádovo sousedem v D za basu piv a to proto že jí pan soused položil koupil si novou motorku a v Hondě mu ji odmítly vzít naproti účet tak jít dal defakto za odvoz a tak sem si mohl dovolit zainvestovat a koupil páčku blinkr a nechal jí nastříkat a vymyslel sem na ní černou metalízu s červenou perletí tak to byla docela fešanda zajímalo by mě jestli ještě někde jezdí