Aprilia Scarabeo 500 (2003)

Vlastník scarabeo500
Vloženo 19.8.2015
Aktualizováno 4.9.2015

Skůtr který vypadá jinak než ostatní

První dojmy - Trochu strach z poměrně velké hmotnosti. Perfektní ochrana před větrem, první jízda v kšiltovce a nevzal mi ji vítr.

Motorku bych doporučil pro - Asi vhodný hlavně pro chlapa. Nevím jak by s ním manipulovala subtilní holka. Perfektní na delší cesty. Sám jsem s ním bohužel zatím moc dlouhýc jízd neabsolvoval, ale i cesta do práce na něm je radost.

Doplňky na motorce - Kufry byly podmínkou, když pro mně ten skůtr hledali. Je fakt, že bez nich to není ono. Vozím je kvůli vzhledu i kdyžbych je nepotřeboval.
Vysoké plexi "tuning" předchozího majitele. Pokud je budu měnit budu hledat zase vysoké.

Byl to dárek k narozenínám
Výběr byl jednoduchý. Dostal jsem ho k šedesátinám. Zatím najeto asi 3000 km. Po mnohaleté přestávce na motorce jsem si musel zvykat hlavně na hmotnost a pocit mohutnosti díky bočním kufrům. Díky dostatku výkonu krásné poježdění v kopcích kde člověk nemusí řešit jsetli má před zatáčkou správně zařazeno, skůtr se postará sám. Pohodlí i při delší jízdě perfektní.
Na tak krátkou dobu poměrně dost závad. Přebíjela se baterka - nový regulátor. Nefunkční termostat způsoboval nepravidelný chod, šlo do motoru moc benzínu - výměna termostatu. Obě tyhle závady asi byly už u minulého majitele. Loužička chladící kapaliny pod motorem - přetěsnění vodní pumpy. Teď nefunguje tachometr - příčinu teprv hledám. Závada tachometru odstraněna. Byla přímo v přístrojovce. Vadný jeden odpor, po nahrazení jiným zase všechno funguje jak má.

HlavaXBR
HlavaXBR napsal 20.09.18 v 09:01 10b.

Fist
Fist napsal 19.08.15 v 13:28 10b.

Parádní maxík v efektních barvách! Ať dlouho a spolehlivě slouží... a vítej do klubu!

mokomido
mokomido napsal 19.08.15 v 09:32 7b.

tak vítej mezi nás...