KTM Duke 125 (2011)

Vlastník Rychlý_Hlemýžď
Vloženo 12.1.2016
Aktualizováno 23.4.2016

Pro mladýho joudu jakým jsem byl v 16 to byl neuvěřitelnej bajk. Jedna z prvních 125 co vypadaly jako docela velká motorka.

První dojmy - První dojmy? Byl to můj první bajk, tak že jsem z něj byl vystř*kanej. První jízda pro mě byl zážitek. pak jsem se chvilku trápil než jsem ji zajel. Po zajetí to byl opět zážitek. Pro mě jako začátečníka to byl úžasnej stroj, svižnej a hravej.

Motorku bych doporučil pro - jednoznačně pro zažátečníky co chtějí mít motorku, která nebude vypadat jako úplné odrážedlo :D

V době kdy jsem ji vybíral jsem se řídil čistě emocema. Ta motorka mě chytla za srdce. Na videích, na fotkách jsem obdivoval zpracování. A když jsem si na ni sedl v Praze na výstavě věděl jsem že ji chci...Přání se mi splnilo...párkrát jsem toho litoval, ale to jen v případech kdy jsem to poslal do kytek a věděl jsem že to byla funglovka...měl jsem výčitky vůči rodičům protože jsem nebyl vyježděnej a hned jsem měl novou...ale jinak to byla dobrá volba,
Duke je opravdu geniální pro začátečníka, ta motorka má odpich, ale nad 110 se s ní téměř nedá dostat, tak že nějaké zběsilé sprinty začátečníka nečekaní. Ale zato s ní jde lehce dostat do ruky základní jízdní schopnosti pro přestup na silnější...je to hravej stroj
První tři kvalty tam člověk nakope během pár vteřinek po rozjezdu. 4, 5 a 6 už jsou pozvolnější. Pokud se člověk pohybuje v mírně kopcovitém terénu nevyhne se neustálému řazení, protože na 6 do kopce motorka ztrácí tah.
Motorka svítí jak vánoční stromeček. Veškeré ovládací prvky jsou v noci krásně vidět a i motorka samotná má dobrá světla tak že vy jste dobře vidět a i dobře vidíte.
Brzdy Bybre od Brembo jsou dost akční, hlavně teda přední. Stačí decentně vzít za páčku a destičky se začnou zakusovat do kotouče. Tak že to chce trochu cit v prstech, jinak se kousnou a člověk pomalu ani neví jak.
Co se týká podvozku WP, tak jsem nikdy neměl problém s českými silnicemi...výmoly ,které se mi povedlo nabrat jsem pocítil ale nikdy mi to nepřišlo vyloženě nepříjemné.
Na cestování to rozhodně není, ale na delší projížďky po kraji to pro mladého jezdce stačí.

jawa354
jawa354 napsal 23.04.17 v 13:41 10b.