Suzuki GS 500E (2001)

Vlastník Richmond01
Vloženo 19.3.2016
Aktualizováno 30.1.2018

Autoškolácka moto na získanie praxe s ťažším a silnejším strojom.

Motorka koupena od Peter - Super prístup, všetko jasne a bez zavádzania a zatajovania. Raz darmo, je to mechanik ;-)

Suzuki DR 600: Problém s chýbajúcim štítkom

První dojmy - Dojmy sa ešte nestihli dostaviť keďže som len zohrial moto pred výmenou oleja a prekvaltoval ci je všetko OK. Ale za tých par metrov som bol spokojný s obratnosťou a na prekvapenie aj s brzdami.

Doplňky na motorce - Výfuk remus, kufor a teplomer oleja.. a časom pribudnú ďalšie

Vybral som stroj pre jeho kultivovaný chod, spoľahlivosť a najmä kvôli cene. V zásade nemám problém sadnúť na čokoľvek co dokážem udržať na uzde. Strach nemám, iba rešpekt. Do premávky idem s pravidlom: mysli aj za ostatných .. Vždy sa chcem vrátiť domov k rodine po svojich
Pri kúpe mala najazdené 49900

Aktualizácia 8.10.2017
Odjazdené 2 sezóny a zopár úprav. Zopár postrehov a skúseností uvediem nižšie spolu s úpravami...

49942 km
Ako prvé som menil sviečky za nové, nakoľko v ľavom valci bola vadná. Tým som prišiel aj na problém s rozladením karburátorov. Video z nastavovania tu: Najväčší problém pri nastavovaní je prístup, musel som zhodiť nádrž ale tak aby ostala pripojená k hadičkám.

50083 km
Následne som sa rozhodol motorku vybaviť padacím rámom. Predchádzajúci majitelia ju asi dosť často pokladali na zem. Naznačovalo to hlavne vymenené ľavé víko motora, popraskané a lepené podsedlové plasty a odreté páčky a nádobka na brzdovú kvapalinu na riadidlách. Cenovo najvýhodnejšie mi vyšli padáky vlastnej výroby, tyč priemeru 16mm, ohýbanie a trochu zvárania. Po testovaní som usúdil, že je nutné mať padáky uchytené na 3 bodoch. Dva body cez šróby, ktoré držia motor a jeden o rám.

50650 km
Po testovacej jazde stále ostal problém s nižším výkonom od 5000 ot/min, takže som dosť dlho bádal, kde môže byť problém. Nakoniec som asi po 2 mesiacoch našiel na fóre možnú závadu a spravil som dymový test. video: Veľmi jednoduchý spôsob ako odhaliť netesnosť, vadné bolo tesnenie na pravej strane, oprava zalapením tmelom. Objednal som aj nové tesnenia ale zatiaľ nebola potreba vymeniť, keďže tmel to zvládol na jednotku.

52790 km
Pre rok 2016 to bola posledná úprava. Po zime som si objednal nové papučky od Michelinu. Pilot Street Radial bola voľba strednou cestou. Opotrebenie za sezónu 2017 je minimálne ale majú trochu nevýhodu, že na klzkejšej ploche nedokážu s istotou udržať stopu. Viac krát som sa o tom presvedčil, či už v zákrute alebo pri brzdení. Chvalabohu som to nikde nepoložil ani nikoho nerozbil. Na zohriatom asfalte majú veľmi dobrú stabilitu a dá sa nakloniť až na stupačku.

52790 km
Ďalšie prišli na rad ložiská v kolesách a čistenie prednej brzdy.

52896 km
Problém s mäkšou prednou brzdou čiastočne vyriešili nové brzdové hadice od HELPerformance, samozrejme aj s novou brzdovou kvapalinou. A zadná brzda dostala aj nové doštičky od BREMBa, tak ako mala aj predná brzda.

53093 km
Asi najciteľnejšia zmena bola úprava výkonu. Suzka dostala nový filter od K&N a väčšie trysky do karburátora. Veľkosť trysiek bola zvolená podľa odporúčaní a skúseností majiteľov, ktorý túto zmenu realizovali. Do úvahy bol braný aj zreteľ na to, že motorka má koncovku od REMUSu.

53241 km
Následne som obalil zvody termo páskou, táto úprava ale nemala žiadny vplyv na výkon. Zvody boli samozrejme očistené a nalakované teplu-odolnou farbou aby nehrdzaveli.

55153 km
Zatiaľ posledný servis bola výmena reťazovej sady D.I.D 520.

Celkové náklady 1070,40 €
z toho:
benzín 385,47 €
servis 521,76 €
ostatné 163,17 €

Richmond01
Richmond01 napsal 25.01.18 v 07:23

ferdzi ospravedlňujem sa... ešteže si napísal aj sms a dohodli sme obhliadku ;)

ferdzi
ferdzi napsal 24.01.18 v 15:14 10b.

Perfektna, dnes sme ju objavili s kolegom na bazosi, ja sice sedlam MT-09 ale kolega ako buduci A2kar sa do nej zalubil a velmi by ju chcel, skusali sme ti volat na telefon 2x ale nepodarilo sa :], ak by si teda mal zaujem zavolaj a mozme dohodnut vymenu za euraky

findejs1310
findejs1310 napsal 19.03.16 v 20:40