Yamaha MT-07 (2016)

Vlastník kroupahans
Vloženo 19.9.2016
Aktualizováno 17.3.2019

Poprvé jsem ji viděl když jsem zabloudil v ulicích Ostravy. Za výlohou na mě tak pěkně vyhlížela... :)

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum HK (Hradec Králové) - Naprosto excelentní jednání, byl jsem v jiříkově vidění :)

KTM 690 Duke: Motor prý u KTM není takový držák

První dojmy - První dojem byl parádní už při posezu, lehoučká, nizoučká, přesně to, co já potřebuji. Vzhledem k mé výšce a hmotnosti potřebuji něco menšího, s vyšší a těžší motorkou jsem si užil dost .)

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky i pokročilé spíše menšího vzrůstu a takový bábovky jako jsem já. Věřím ale, že nemůže nikoho zklamat.

Doplňky na motorce - Ihned při objednání jsem nechal namontovat padací protektory.
Při první garanční prohlídce nechávám namontovat - vyhřívané rukojeti, kryty rukou, přední plexištítek, 12 V zásuvku, držák kufru a 39l kufr.

Po zkušenostech s novou Jawou jsem se odebral raději k jiné spolehlivější značce.
Vybral jsem typ MT-07 ABS ve verzi Night fluo - k tomu jsem vybral i oblečení do barvy. Naštěstí po 1000km z Yamahy nic neupadlo a je vidět kvalitně odvedená práce. Motorka je velmi lehká (182 kg) a i přesto disponuje solidním výkonem (55 kW) . Po prvním osedláním mě při výjezdu z kruháku málem sundala ze sedla (divoška :) ) Do ruky ale padla velmi rychle. Motor si nechá líbit dost, při nízkých otáčkách necuká a tak není nutné tak často řadit (srovnání s kývačkou, kdy ve 40km/h prdnu IV. kvalt :D ). Spotřeba excelentní, dá se jezdit za opravdu udávaných 3.5 litru. Dostat se se spotřebou nad 4 litry (nepočítaje dálnici) snad ani nejde . Přední i zadní brzda není ostrá a dávkuje se velmi přesně . Mám již verzi s ABS. Mnozí tvrdí, že by mohla mít širší řídítka, já jsem ovšem spokojen - jsem zvyklý na kývačku, která je má ještě o trochu užší. Co bych Yamaze ale vytkl je tlačítko klaksonu umístěné blízko směrovek, ale jde samozřejmě o zvyk, jen ty začátky a udivené vystrašené xichtíky na které omylem zatroubím :) Přední tlumiče také nejsou za 10 bodů, jak přijde horší, rozbitější silnice tak to úplně příjemná jízda není a při klopení mám pocit z nejistoty řízení. Nicméně dealer nabídl řešení v jiném typu pružiny a jinou hustotu oleje - časem vyzkouším, jiný zákazník si tuto změnu prý nemůže vynachválit. Co naopak chválím 10b je palubní "počítač", ten je naprosto suprový a učaroval mne, taktéž světlo, v noci je silnice osvětlená velmi dobře a dálkové světlo je úplně bez výhrad.
Myslím, že pokud se někde nevymlátím tak s motorkou užiji mnoho kilometrů bez hučení v hlavě - při jízdě je totiž tichá a slyším jen vítr v přilbě a vibrace na tomto stroji neznám - někdy mi to připadá i nebezpečné protože to má uspávací efekt ;)

CizekOndras
CizekOndras napsal 05.02.17 v 13:08 10b.

venda07
venda07 napsal 22.10.16 v 21:26 10b.

jo pěkně sladěno s oblečením,ta žlutá je super

kroupahans
kroupahans napsal 27.09.16 v 20:01

Díky hoši

Toman87
Toman87 napsal 27.09.16 v 19:51 10b.

parádní

Radafos