Honda CB 500 (1996)

Vlastník Baldwin
Vloženo 25.9.2016
Aktualizováno 7.2.2017

Jednoduchá, snadno ovladatelná, výkonově dostačující motorka vzhledem k tomu, že je moje první

Motorka koupena od Pepík Metter

Honda VT 750C Shadow: Kamarád mi nabídl CB za cenu mnohem nižší, takže jsem přehodnotil choppera a odložil ho na neurčito.

První dojmy - Stroj má dobrý zátah, do ruky i na posez mi skvěle padne. Výfuk LeoVince má na dvouválci parádní projev.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníka a vlastně pro kohokoliv, kdo nepotřebuje vyloženě velký výkon a naproti tomu chce spolehlivost, úspornost a poměrně i pohodlí.

Doplňky na motorce - Výfuk LeoVince

Kladů má CB500 spousty a nic nového bych tu napsat neuměl. Jezdím druhou sezónu, jsem začátečník a nejen podle mě jsem zvolil ideální motorku. Ničím záludným mě nepřekvapila, je lehce ovladatelná, jde za plynem a má hezký zvukový projev (s laďákem). Motocykl je úsporný, dá se s ním jezdit při tempu na pohodu kolem čtyřech litrů spotřeby. Razantnější jízda je pak kolem pěti, vyloženě krev jsem s tím na celou nádrž ještě nejel.
Není ideální na horší cesty, mám skoro metrák a malý zdvih na zadním kole je cítit i na hrubšíh záplatách asfaltky (jde na dorazy). Samozřejmě to není chyba stroje, ale cesty a řidiče začátečníka, postupně ji usnadňuju život jak jen to jde. Z nevýhod bych uvedl jen absenci palivoměru a ukazatele kvaltů, což po dvacetiletý mašině ani nemůžu chtít, ale kdo nemá zkušenosti, občas bojuje. Slabší reflektor, dalo by se řešit, ale po tmě téměř nejezdím
CB500 je ale určitě vhodná motorka pro začátek, spolehlivá, předvídatelná, poslušná.

3neczak
3neczak napsal 30.09.16 v 09:51 10b.

Moc pěkná, každý se musí otočit! Samozřejmě 10 bodů!