Kawasaki ZX-9R Ninja (1999)

Vlastník majstropava
Vloženo 27.12.2016
Aktualizováno 4.11.2020

Modrá je dobrá, už je to tak! Barevné provedení pěkné, super motorka na svoji dobu, poctivý superbike minulého století.

Honda CBR 900RR Fireblade: Těžší, žádná solidní v nabídce a menší rozměr přední gumy.
Suzuki GSX-R 750: Po předchozí zkušenosti jasná volba, ale nebyla žádná pěkná za přijatelný peníze.
Suzuki GSX-R 1000: Trochu mimo mé finanční možnosti.
Yamaha FZS 1000 Fazer: V nabídce hodně kusů s hodně kilometry, dražší a nesedla mi při projetí.

První dojmy - Moto je již starší kousek, nicméně je a vypadá jako nová, žádné stopy po užívání. Předchozí majitel ji měl 16 let a byla to láska na první pohled-hlavně ta barevná kombinace. Byla a je to krasavice, super rychlá a snad bude i spolehlivá.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil již vyklidněným jezdcům, kteří vědí, že tam mají koně a kdy je využít. Na rychlé motorce se dá jezdit pomalu, ale na pomalé rychle hooodně těžko :-) Taky těm, kteří chtějí: silný motor, výkon, pohodlí a vzhled, který se i po letech neokoukal.

Doplňky na motorce - Moto naprosto v originál stavu, jen já chystám bílé proužky na kola a jinak zachovám původní stav.

Po prodeji Suzuki GSX-R 750 r.v. 2002, jsem si myslel, že to bez moto zvládnu a bude mi stačit pouze se povozit na své Jawce, ale chyba. Ještě holt nejsem úplný páprda a ten výkon a hlavně ty koně chyběly. Proto pro tento rok jsem hledal něco s objemem od 750 do 900 kubíků a z nedostatku financí jen do 50 tisíc.
Je to moje ročníkově nejstarší japonská motorka, zároveň i nejlevnější, co jsem kdy měl, ale vše je originál a už jen vyčkat na jaro a pořádně ji projet.
Najeto mám od koupě pouze třicet kiláků z evidenční kontroly zpátky domů v listopadovém počasí, ale jede krásně. Motor pobere v podstatě každou rychlost a není problém zrychlit na šestku z padesáti nahoru, což se mi ohromně líbí. Holt, jak říká klasik-objem nenahradíš.
Myslím, že motorově bude naprosto stačit a na cestování ve dvou dle hodnocení jiných také.
Úložný prostor pod sedlem, bych řekl větší, než u Suzuki a jediná výtka bude asi absence kontrolky stavu paliva, ale je to o zvyku.

Pitbullterier
Pitbullterier napsal 29.12.16 v 09:08 10b.

Tak ta je luxusní!At slouží.