Yamaha FZ6 S2 (2008)

Vlastník Petraz3
Vloženo 24.3.2017
Aktualizováno 18.10.2017

Dlouholetý splněný sen! První větší motorka.

První dojmy - Krásná, černá leštěnka a splněný sen. První jízdou jsem se do ní zamiloval a taky kdo do své motorky ne :). Dostatečný výkon jak pro začátečníky, tak zkušenější jezdce.

Motorku bych doporučil pro - Tento motocykl je hodný a všestranný, ale vždy hlavně záleží na jezdci, I tato motorka dokáže v otáčkách od 8 tis do12 tis létat. Každému se, ale líbí něco jiného.

Doplňky na motorce - Padací protektory od firmy Rutan, plexi od firmy Barracuda, monokey topcase.

Svoji první větší motorku jsem vybíral mezi Suzuki DL 650 V - Strom a Yamaha FZ6 N. Se svými minimálními zkušenostmi ze skútru (řízeno od 15 let a najeto cca 10tis km) a po občasném svezení na Kawasaki ER6N, jsem hledal hodnou motorku na delší vzdálenosti. Po celé zimě bádání a srovnávání jsem došel k rozhodnutí pro Yamahu. Hlavním faktorem byla moje výška (175cm) a chuť se na motorce pořádně naučit.
Po procházení inzerátu mi spadla do klína nabídka od známé koupit Yamahu FZ6 S2 ve skvělém stavu. Cena převyšovala můj rozpočet, ale koupit motorku v perfektním stavu bylo neodmítnutelné.

Sezóna 2016 (Koupě motocyklu) - I když motorka byla pořízena od dlouholeté známé proběhla hned po koupi základní údržba a výměna všech kapalin. Motorka byla až na Barracuda plexi zakoupena v originální stavu. Po prvních 5 000 km jsem na motorce nenašel žádné chyby.

Sezóna 2017 - Tuto sezónu jsem pořídil padací protektory RUTAN. Začal jsem také jezdit více ve dvou a na jízdních vlastnostech se to neprojevuje, asi také vlivem zkušeností "batůžku" z vlastní motorky.

Na moto jsme koupil nosič topcase a kufr Kappa K49NT (49L) z druhé ruky. Cena odpovídala vzniklím problémům. Chybějící šrouby k nosiči nebyl, tak velký problém jako upevnění rámu! Většina děr neseděla dokonale, proto bylo potřeba pár úprav. Kupovat jakýkoliv rám z druhé ruky tedy nedoporučuji.

S motorkou mám necelých 9 tisíc kilometrů. Po takové době můžu zdělit, že spotřeba létá podle stylu jízdy. Nejčastěji jezdím něco lehce přes 5l.

Poprvé také přezouvám zadní pneumatiku a to Dunlop Sportmax (výdrž okolo 9 tis km) na Pirelli angel GT. Jestli mi Dunlopka seděla nemohu napsat, jelikož nemám s čím porovnávat (doplním později).

sobul_
sobul_ napsal 11.01.19 v 00:01 10b.

FZ6 S2 ...Pěkné fotky...