ČZ 180/487 (1994)

Aktualizováno 8.10.2017

Číza 180/487.4 v autentickém stavu bez nájezdu tunera

ČZ 175/487: přijatelná nebyla k mání
ČZ 175/477: přijatelná nebyla k mání

První dojmy - Překvapila vysokým pohodlným posezem (až nečekaně). Opět jednoválec, byť tentokrát dvoutaktní. Dle očekávání to trhač asfaltu není, ale jede se na ní dobře. Často jsem slyšel, jak moc Čízy 175 vibrují - možná mám kliku, ale tahle ne (a nebo jsem velmi odolný díky masáži od RE).

Motorku bych doporučil pro - hmm... asi hlavně pro nadšence našich kdysi slavných značek.

Proč tuhle motorku... to je těžká otázka - prostě proto, že jsem ji chtěl. Navíc jeden z úplně posledních modelů značky před jejím zánikem. Zatím jí dávám dohromady, ale už teď vím, že jsem si vybral dobře.

Silou neohromí, ale jede příjemně, je pohodlná a naprosto jí vyhovuje jízda na kochačku venkovskými silnicemi. Problém ale není ani ve městě - jen vás vaši následovníci asi nebudou mít rádi - typický odér dvoutaktu je cítit daleko za vámi.

Velkou změnou ale jsou brzdy - přední buben, byť dvouklíčový, potřebuje úplně jiné zacházení - pěkně silou - chytit všemi prsty a mačkat - ležérní jeden prst jako u kotouče to fakt nedá ...

Srovnávat ji s moderními motorkami nejde. Motorka prostě odráží dobu svého vzniku a stav tehdejšího hospodářství. Ale kvůli tomu ji nezatracuji a s jízdním projevem jsem spokojený.

Marty68
Marty68 napsal 11.01.21 v 12:35 10b.

Zajímavé...Měl jsem tuhle čízu z 92 a už s kotoučem. Máš parádní stroj.

Vlasťák1973
Vlasťák1973 napsal 25.01.18 v 00:24 10b.

pěkná 180tka,já si na vibrace taky nemohu stěžovat,tak ať jezdí a dělá jen radost na cestách,já na ničem jiném nejezdím,takže moje 180tka je dost vytížená.

David87
David87 napsal 05.01.18 v 09:56 10b.

Vašku, je parádní!

Milan1963
Milan1963 napsal 08.10.17 v 15:25 10b.

Parádní.