Honda XL 600V Transalp (1998)

Vlastník Pakas
Vloženo 19.2.2018
Aktualizováno 23.9.2023

Tentokrát jsem nakupoval trochu víc rozumem a namísto jednoválce jsem se rozhodl poprvé vyzkoušet dvouválec

Suzuki DR 650: Nejdříve nebyl k dispozici model, který jsem chtěl, a potom jsem přehodnotil využití motocyklu a začal koukat po něčem cestovnějším

První dojmy - První dojmy: Už mám za sebou prvních pár set km a jsem mile překvapen, jak se chová motor i podvozek :-) "První" dojmy: Motorka delší dobu stála, takže se jí musím ještě pověnovat, ale předchozí majitel o ni dobře pečoval, takže pocit z koupě dobrý

Doplňky na motorce - Moje: Turistické plexi (54 cm), centrální stojan // Koupeno s: 3 kufry (s nosiči), padací rám, vyhřívané rukojeti, větší šnorchl airboxu ze staršího modelu, 12V zásuvka, zvýšená řidítka (ta jsem zase snížil)

Úvod:

Po pár letech bez moto jsem se chtěl vrátit na silnici, a zprvu jsem hledal nějakého jednoválce (enduro/supermoto). Jelikož ale nikdo v mém okolí podobné stroje nesedlá, tak jsem se rozhodl udělat kompromis a vzít něco mezi - něco na blbnutí ale i na delší cesty.

Motorku jsem koupil dobře vybavenou a v pěkném stavu, ale ještě mě čeká připravit ji na sezónu. Momentálně jsem v zahraničí a tak se těším na návrat a na to, až bude ready stroj i počasí

Pokračování:

Moto už je více méně v ready stavu, kromě spotřebních záležitostí a kapalin tam bylo ještě pár věcí k pořešení.

Jednak pořádně vyčistit brzdové třmeny, protože pístky se už skoro nehýbaly. Obešlo se to bez nových tesnění.

No a druhak pořešit chování karburátorů - zdálo se, že je bude potřeba důkladně vyčistit a seřídit, nicméně jsem potom objevil špatně zapojenou přírubu sání. Po jejím zapojení bylo už vše v pohodě.

Suma sumárum:

Motorka se zdá být jako ideální "udělá to všechno" vozítko. Delší přejezdy i kratší palba, lehký terén a drsné zacházení. Dynamický stroj...

holtík
holtík napsal 22.02.18 v 17:24 10b.

Honda je prostě Honda. Za mě jasných deset.

radek89
radek89 napsal 20.02.18 v 09:10 7b.

Paráda

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 19.02.18 v 23:05 10b.