Yamaha FZS 600 Fazer (2003)

Vlastník Tarad
Vloženo 10.3.2018
Aktualizováno 10.3.2018

Na svoj vek moc pekna, s polokapotou, padakmi, kuframi, homologovanym vyfukom, vyhrievanymi heftami, sitym sedlom. Ma vsetko, co som od motorky cakal.

Motorka koupena od Dajabmw (Tavíkovice)

Suzuki GSF 650S Bandit: Pocitovo tazsia ako Fazer. Necitil som sa na nej isto.
Kawasaki ER 6F: Nenasiel som v okoli ziadnu za rozumnu cenu (hladal som niekolko mesiacov)

První dojmy - Motorka je skvele ovladatelna oproti ostatnym, co som skusal. Je na pocit relativne lahka, stabilna, dobre sa na nej zataca. Od zaciatku posluchala a robi presne to, co ma :)

Motorku bych doporučil pro - Zaciatocnikom, alebo mensim/lahsim ludom.

Doplňky na motorce - 3 kufre, padaky, vyhrievane hefty, vyfuk, sedlo, dolny blatnik, tankvak

Průměrná spotřeba - 4.24308 l/100km

Povodne som hladal Kawasaki ER-6F, ale nedarilo sa mi najst pouzitelny kus za rozumnu cenu. Bol som pozriet 2 er-6f a obe boli velke sklamanie (nefungujuca, z autoskoly, neservisovana, 11 rocne gumy, ...)
Ked sa nedarilo najst Kawu, tak som sa zacal pozerat aj po inych. Na radu jedneho mechanika som upravil svoje kriteria hladania, ked som zistil, ze 4-valec v nizkych otackach ma este mensi vykon ako slabsie 2-valce. To mi otvorilo nove moznosti (Fazer, Bandit, Hornet). Bandit mi prisiel tazky a nejak mi proste nesadol. Hornety boli drahsie a bez vybavy, aku som chcel (padaky, kufre).

Prvy Fazer na ktorom som sedel ma hned oslovil. Skvele ovladatelny, lahky, predvidatelny a vykonu som sa tiez nezlakol. Kvoli historii som ho ale nekupil.

Az prisiel tento Fazer. Ma viac najazdenych kilometrov, ale za to mal vsetko, co som chcel. 3 kufre, padaky a este navyse vyhrievane hefty, homologovany ladak, site sedlo, dolny blatnik. Majitel vyzeral doveryhodne a ze sa o motorku dobre staral.

Motorku som kupil po sezone, pred zimou. Rychlo vymenil zjazdenu prednu gumu a vyuzil este par dni tepla. Kym bolo pocasie este jesenne, najazdil som zhruba 150 km.

Motorka isla pekne, ziadne prekvapenie na mna necakalo. Uvidime, co bude na jar.

Nieco malo o motorke z pohladu uplneho novacika:
Jazda: super, ovladatelna, lahka, hrava motorka
Motor: v nizkych otackach kludny, vo vyssich to vie potiahnut (ale tam mam zatial velky respekt)
Brzdy: brzdia. Brzdia hodne.
Podvozok: ...
Ulozny priestor: 3 kufre + tankvak = spokojnost. Pod sedlo sa toho ale vela nezmesti
Poruchy: zatial ziadne

Servis:
Hned po kupe vymenena zjazdena predna pneumatika za Metzeler Sportec M7
Vycistena a namazana retaz

spike-cz
spike-cz napsal 11.03.18 v 17:50 10b.