Kawasaki ZX-6R Ninja (2003)

Vlastník Marek636
Vloženo 2.4.2018
Aktualizováno 22.9.2018

636-ka je určite pre mňa jeden zo splnených snov.

Yamaha YZF-R6: 636-ka má lepší spodok. V provozu je určite využitelnejšia kawasaki.

První dojmy - Zo začiatku som mal zmiešané pocity. Je to moja druhá motorka. Presedlal som z aprílie RS 125. Dá sa povedať, že všetko bolo iné... Či už podvozok, posed, brzdy, váha, šírka, ovladateľnoť atď.

Motorku bych doporučil pro - Motorku by som doporučil niekomu, kto už má niečo odjazdené aspoň na tej 125ke. Ja som presedlal z 30 koní a bolo to poznať. Pre úplných začiatočníkov motorka rozhodne nieje.

Doplňky na motorce - K&N filter
-duralová olejová zátka
-padáky
-reflexné pásiky na kolesá
-tankpad

Ako som už povedal. Všetko bolo iné oproti 125ke. Prvé čo bolo iné bola samozrejme váha. Bolo poznať tých 50 kg naviac. Našťastie váha je poznať len pri manipulácii na mieste 🙂. Bolo poznať, že motorka sa na superšport len nehrá ale ozaj ním je, už posed to prezradil- takmer všetka váha je na rukách, čiže na dlhé cestovanie to nieje. Ďalší bod ku ktorému by som sa rád vyjadril je motor. Oproti R6ke, CBR, GSXR, motor začne ťahať už od nižších otáčok. Samozrejme nieje to liter, takže sranda začína až asi u 12 000ot. a nechá sa točiť až po 16 000. Podvozok je tvrdý, na naše cesty možno až priveľa. Na druhú stranu na kvalitnej ceste podrží a vážne sa naňho dá spoľahnúť. Ovladateľnosť motorky je super, má rada zákruty, padá do nich v podstate uplne sama. Brzdy ma pomerne sklamali. Motorku som kúpil s ohnutými kotúčmi. Bolo nutné zainvestovať a kúpiť nové aj s platničkami. Bohužial ani po výmene brzdy nesplnili moje očakávania. Nehovorím, že sú špatné, to vôbec nie. Ale očakával som od nich viac. Ešte skúsim kúpiť iné platničky. 636ka pohodlná určite nieje 😀. Nech mi nikto nehovorí ako je super jazdiť na superšporte 300km. Už vôbec nie pre spolujazdca. Dá sa spraviť so spolujazdcom 50-100km v jednom kuse, ale to už bolo trápenie. Preto na motorke stále vozím krovku. Okrem benzínu, oleja, filtrov a sviečok nebolo potrebné do motorky nič vraziť. Myslím si že je to spoľahlivý stroj, ktorý dokáže jazdiť veľmi rýchlo ale aj uplne pohodovo alebo svižno za 6litrov. Je to striekačka a nech si hovorí kto chce čo chce, je to spoľahlivejšie a modernejšie. Naviac sa nemusím obávať, či mi motorka po zime naštartuje.