Honda CBR 125R (2008)

Vlastník SchnekinenJR
Vloženo 17.5.2018
Aktualizováno 17.5.2018

Parádní hračka, jednoduchá, lehká a stejně doveze klidně až na kraj světa. A kdyby měla o něco větší nádrž tak ani po cestě nebudete muset tankovat.

Honda XR 125 L: Byla méně dostupná a ve většině případů starší a dražší.
Honda CBF 125: Na poslední chvíli mě majitel řekl, že měla zadřený motor.

První dojmy - Motorku jsem dostal do ruk po pionýrovi, takže jsem si ze začátku připadal jako na raketě, ale asi po prvních 15 km jsem si zvykl a pak už to bylo skoro stejné jako na tom pionýrovi. Jediné co je pro mě takové menší mínus, že je to fakt docela prcek.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníka, nebo holku, spíš menšího vzrůstu.

Scháněl jsem ojetou "stopětadvacítku" a nejhlavnějí kritérium bylo, aby to byla Honda. Pak už to bylo jednoduché, co nejblíž od domu, za co nejlepší cenu a v co nejlepším stavu. A po nekonečném hledání, jsem náhodou našel tuto krásku asi dvacet minut od baráku a bylo rozhodnuto.
Zatím jsem najel asi 15 000 km a za tu dobu jsem měnil akorát olej, svíčku, vzduchový filtr, žárovku předního světla a pneumatiky.
Naprosto nenáročný stroj, jenom sem tam nalét trochu benzínu a jezdit a jezdit a jezdit.
Co se týká jízdy tak je to skoro jako bych jezdil na kole, je krásně ovladatelná. Nejraději má úzké prudší zatáčky, rovinka je fajn, ale je to trochu nuda z 0 na 80 km/h je to ještě poměrně svižné, ale víš už to jde pomalu, na stovku si počkáš a nad ní jenom s větrem v zádech.
Motor je naprostý držák, snad jen převodovka sem tam šupne falešný neutrál, ale není to nic hrozného.
Brzdy jsou úměrné k motorce. Je to naprosto v pohodě, dokud jedeš bez spolujezdce, pak je už sem tam cítit, že to není úplně to pravé ořechové. To ale nemění nic na tom, že se dá všechno v pohodě ubrzdit.
Podvozek není vůbec špatný snad jen na mě místy až moc měkký.
Spotřeba je skvělá a to něco kolem 3 l / 100 km.
Na to jak je to malá motorka, tak si ještě žádný spolujezdec nestěžoval že by měl málo místa.
S úložným prostorem je to jednoduché, je tak akorát na lékárnu základní nářadí a maximálně tak nějakou tu síťku na přichycení helmy.
Motorku mám jako dopravní prostředek a díky tomu si se mnou zkusila už asi téměř všechno. Jezdím na ní do školy, na nákupy, byl jsem na ní v Praze, což je pro mě tam a zpátky kolem 800 km. Ale ze všeho nejlíp se svezu na hezké silnici s ostrýma zatáčkama, kde jsou výhodou moje úzké gumy a nevadí tam nízká maximální rychlost "stopětadváci".