Yamaha MT-09 (2017)

Vlastník panbaron
Vloženo 8.6.2018
Aktualizováno 30.7.2019

Láska na druhý pohled. Uvažoval jsem co po FZ6 a hodně jsem chtěl MT-10. Po zhlédnutí stovek videí a článků a zkušební jízdě jsem po zralé úvaze nakonec šel do MT-09.

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník) - mohl jsem otestovat, solidní jednání, žádný zbytečný kecy okolo

Yamaha MT-10: na prahu a blbnutí kolem komína zbytečně moc koní a kg

První dojmy - Na vzpřímenější posez, kdy sedlo naklání horní polovinu těla nad nádrž jsem si okamžitě zvyknul. Motorka je lehoučká (193kg mokrá), agilní, výkon cca 115 koní pro mě naprosto dostatečný, díky tříhrnku má něco charakteristik z dvouválců i řadových čtyrválců. Nádherné zrychlení, max výkon ve středních otáčkách, kdy začně krásně řvát a nepřestane až do nějakých 11k ot.

Motorku bych doporučil pro - Mohu doporučit všem, kteří hledají něco mezi dvou a čtyr válcem. Motorka je neuvěřitelně dravá a hravá a dá se na ní i něco málo pocestovat.

Doplňky na motorce - 1. 200mm Black Widow výfuk (tlumivka uvniř) - krásně vyvážený zvuk, dostatešně hlasitý aniž by otravoval okolí
2. mřížka na chladič (origo Yamaha)
3. padáky na motoru (origo Yamaha)
4. padáky na frejmu
5. MZS tuning páčky - krátké, černé, stavitelné
6. přední plexi (origo Yamaha) - obrovský rozdíl při protekci od vzduchu při vyšších rychlostech, naprostá nutnost
7. rolničky na zadek
8. přední brzdné destičky EBC FA252HH
9. držák na značku od australských Mustard Bikes
10. USB zásuvka (2A)
11. RAM mount na mobil
Plánovány blinkry
12. gumy S21

Koupeno nový v červenci 2017, prozatím najeto 7500km. Chtěl jsem motorku do města, vyřádění se po práci, delší víkendové vyjížďky občasnou cestu za rodičema na Severní Moravu (cca 350km).

PARAMETRY

Jízda: parádní. 3 palivové mapy A, STD a B se postará buď o svižnější jízdu, jízdu po městě nebo na mokru. Motorka je lehká a agilní.
3 stupně kontroly trakce:
TCS2 - docela intrusivní, nenechá jet motorku po zadnim
TCS1 - tohle tam mám standardně. Méně intrusivní, nenechá vás zabít se, přední kolo se dá zvednout, ale motorka vás to nenechá překlopit
TCSoff - dá se to vypnout
ABS (nedá se vypnout)
Quickshifter (pouze nahoru)

Motor: hlavní deviza motorky. Tenhle tříhrnek od Yamahy s obsahem 847cc má lineární průběh výkonu a obrovský krouťák.

Brzdy: single kotouč vzadu, double kotouč. Přední destičky jsem vyměnil za EBC FA252HH

Podvozek: měkkej z výroby. Chvíli mi trvalo ho poštelovat na svoji váhu (85kg), naše silnice a styl jízdy, ale stojí to za tu námahu, protože kompletně promění motorku a požitek z jízdy.

Spolujezdec: stupačky spolujezdce jsou docela vysoko a sedlo není moc pohodlné, ale ženská si na krátkejch výletech nijak moc nestěžovala (je malá). Motorka je ovšem na single řádění a určitě nedoporučuji na pohodlný touring ve dvou.

Úložný prostor: žádný, max lékárnička a základní nářadí.

Spotřeba: dá se jet za 5L/100km - na displeji se objevuje "ECO", když jedete slušně, ale kvůli tomu si tuhle motorku asi nikdo nekupuje.

Zápory: aby to nebylo pouze supermega pozitivní, tak tady jich pár je:
-ohyzdný origo držák na značku (někomu se může líbit)
-nehezké blinkry (stejně každej mění)
-nelze tlačítkem vypnout ABS
-plexi neni v základu a dělá obrovský rozdíl ve vyšších rychlostech
-malá nádrž

matesh13
matesh13 napsal 12.04.24 v 08:03 10b.

Slly
Slly napsal 07.03.21 v 13:41 9b.

A co ten výfuk? Koukal jsem na něj také, ale nemá homologaci a na Německo bych mohl zapomenout co?

Svatopluk
Svatopluk napsal 20.09.18 v 07:21

Ok, dík

panbaron
panbaron napsal 13.09.18 v 16:00

@Svatopluk:
ahoj, ty jsou origo Yamaha

Svatopluk
Svatopluk napsal 11.09.18 v 06:39 8b.

Zdravím, chci se zeptat od koho jsou ty spodní padáky co chrání víka motoru? Chci tam něco taky dát, ale zatim jsem nic neobjevil a tyhle se mi líbí.