Yamaha FZ6 S2 (2008)

Vlastník wabbit
Vloženo 2.7.2018
Aktualizováno 2.7.2018

První motorka, zatím jsem stále okouzlen jejím vzhledem a každá jízda je jako bych měl narozeniny.

Suzuki SFV 650 Gladius: důvod neuveden
BMW G 650 GS: důvod neuveden

První dojmy - Po vizuální stránce nemám co vytknout, výfuky pod sedlem mne učarovali hned od začátku a kombinace černá-bílá je neuvěřitelně elegantní. První jízdy byli trochu nepohodlné než jsem si zvykl na jiný tvar řidítek. Sedlo je pohodlné, nikde nic netlačí a kolena mi zapadají přímo do tvarování nádrže, takže se mi od začátku sedělo jistě.

Vybíral jsem ji jako svoji první motorku, takže jsem chtěl nějakou klidnější na které bych mohl i růst.

V nižších otáčkách má příjemné dávkování výkonu a tak nováčka nijak nevyděsí. Jakmile však člověk získá trochu sebevědomí, tak ve vyšších začíná pořádná zábava. Jediné co bych vytkl je kopanec při přidání plynu během brzdění motorem.

Ovladatelnost mě mile překvapila a už po pár týdnech jsem byl schopen objíždět kolony stejně jako na skútru.

Co bych naopak vytkl je větší spotřeba ve městě než jsem očekával >5 l/100 km ale to je asi tím že jsem zhýčkaný ze skútru (2.3 l/100 km ). Navíc přítelkyně si stěžuje na nepohodlný posez, ale to snad vyřeší výměna sedla.

Vzhledem ke svým zkušenostem jsem rád že jsem si vybral naháče, jelikož při silném větru začíná být jízda nepohodlná už při ~140 km/h a tak mě motorka sama umravňuje.

Aktuálně najeto přes 4500 km za 7 měsíců.