Yamaha FZS 600 Fazer (1998)

Vlastník Dodo1976
Vloženo 22.8.2018
Aktualizováno 15.10.2018

Pěkná a pohodlná černokněžnice

BMW F 800 ST: důvod neuveden
BMW F 650 GS: důvod neuveden

První dojmy - Už když jsem se na testovací jízdě svezl tak mi Fazer padnul do ruky. Jen mě neskutečně chytla křeč do kyčle ale ta za chvíli polevila-věk holt ukecat nejde. Jinak ochotně jde do zatáček. Přední brzda ostrá.

Doplňky na motorce - Top case, GiIpro, padáky, laďak viper (bez E), vyšší štítek, jiné blinkry.
Bylo tam i pár hovadinek typu alarmu - ten šel hned ven.
Propojení druhého světla na potkávací.

V plánu ještě instalace Koso (digitální teploměr, hodiny a voltmetr).

Při mé několikaleté motorkářské odmlce (dáno studiem, prací, ale hlavně rodinou (malé děti)) jsem měl jsem v pácu víc typů mašin. Nevěděl jsem jak zase po letech začít. Předtím jsem měl zkušenosti se Stadionem S11, Pinckem, Simsonem v Enduru a Jawkou 350 typ 634 s kapotáží. Takže je vlastně otázka jestli je vůbec na co navazovat...
Kamarád měl tohoto Fejzříka 2 roky a přesedlal výš (Yamaha Tracer). Zmínil se mi, že je k mání a mě to šrotovalo...
Ač jsem koukal po BMW, tak provozní a servisní náklady mě přesvědčili, že mám začít někde jinde.

A teď již k motorce samotné:
Jízda-vzpřímenější poloha i když mě trošku trvá než se na ní usadím. Občas mě brní a bere křeč do pravé ruky (to je ale chyba uživatele). Dost na tom fouká a to tam mám vyšší štítek. Je to o zvyku a chce to lepší helmu (mám vyklápěcí, ale plná integrálka bude asi lepší).

Motor-na můj vkus to žebrování je moc retro, ale někdo to zase rád. Oceňuju velmi dobrý přístup kolem motoru. Člověk nemusí rozkuchat půl motorky aby něco demontoval, vyměnil či opravil. Co se mi na motoru líbí je jeho pružnost. Táhne (70 kW) od 2000 ot./min. až do červeného (tam se ale moc zatím nedostávám). Člověk když je línější tak může klidně v obci "bublat" na 2500 ot./min na 6-tku a jede 50 km/h. Takže záběrové pole dost široké-což mi vyhovuje. Když dám ruku z plynu tak se i dobře brzdí motorem.

Brzdy-zadní prakticky k ničemu. Asi jen v nouzové situaci jo, ale jinak s ní v podstatě vůbec nebrzdím. Předek suprovej. V počátku mě překvapila ta ostrost. Je to tak na 2 prsty. Brzdy to má totiž z R1.

Podvozek-zatím si na nic nemůžu stěžovat. Jen ve dvou mi přijde že je cítit každý hrbolek. Co se týče hlavního stojánku tak to chce trošku grif jak to na něj dát. Zpočátku jsem měl problémy-teď již OK

Ovladatelnost-jak jsem již psal Fazer jde krásně do zatáček a případné jezdcovi neduhy odpustí.

Spolujezdec-tím, že jsou pro druhého stupačky dost vysoko tak to je spíš taková nouzovka než jet stovky km ve dvou. Ale asi se to taky dá...

Úložný prostor-pod sedlem se toho dá nacpat celkem dost. Co nestačí tak do kufru. Za mě postačující.

Spotřeba-mám najeto zhruba 800 km. Co jsem počítal tak zatím 4,7 L/100km. Což je podle mě spotřeba velmi slušná a to Fazera nijak nešetřím.

Servis a poruchy-zatím nic-mám ji od 1.8.2018

Kde se moto cítí nejlépe-silnice, dálnice. Terén určitě ne

Cestování prozatím nevím. Zkusím s klukama někam vyjet a ne jenom kolem komína (do 100km).

Ales600
Ales600 napsal 16.10.18 v 08:17 10b.

Klasika ať slouží

Dodo1976
Dodo1976 napsal 24.08.18 v 12:27

Díky za komenty.
Já bych na něm nejradši seděl furt, jenže to nejde...
Pár výletů (do 150km) jsem dal, ale nic moc dlouhého.
Zážitky hodím do deníku

cebeer
cebeer napsal 24.08.18 v 12:09 10b.

Na Fazera nemůžu říct nic špatného. Mám na něj jen ty nejlepší vzpomínky. Věřím, že budeš spokojený. Tak ať slouží.

Fena-
Fena- napsal 22.08.18 v 16:52 10b.

Myslím, že mu přijdeš na chuť. Je to návyková potvora, která pod kabátem staříka ukrývá zatraceně dost. A navíc, tyhle ročníky jsou takřka legendy.

kartys
kartys napsal 22.08.18 v 12:59 9b.

Mam taky 4 rok budes s ni spokojen spolehlivy stroj