Honda XL 600 (1987)

Vlastník Alfonc
Vloženo 17.11.2018
Aktualizováno 27.1.2019

Moje první velká motorka z Japoska! Byl to malý zázrak a dodnes na ní rád vzpomínám

První dojmy - Přesně si pamatuji na první okamžik, kdy jsem jí uviděl. Byl jsem na cyklo dovolené u Červenohorského sedla a prodávající bydlel nedaleko. Dohodli jsme se, že mi ikselko přiveze ukázat. Sraz byl u autobusové zastávky ve vsi. Seděl jsme s přítelkyní na lavičce a netrpělivě čekal. Mezi baráky se najednou ozval hřmot a přijíždí úžasný stroj a to snad přímo z Dakaru! Nádherný XL600LM s krásným bílým kufrem za sedačkou. Byl jsem jak ve snu a ten frajer jen sesednul, řekl "to je ona, se projeď" a bylo rozhodnuto! Dal jsem serpentýny ze sedla do Králíků a zpět a nemohl jsem se dočkat konce dovolené, abych si pro ni mohl a vzít si jí domů!

Tohle je snad nejvíc Dakar co Honda nabízela. Ta obří nádrž, ty zlatý kola s obráceným výpletem, to všechno je prostě naprosto super a v sedle XL600LM si každý musí připadat jako účastním nejtěžší rallye světa! Motocykl byl první velkou mašinou, po všech těch ČíZách, Jawách, eMZetách a jednomu nahlédnutí do Japonska v podobě CB 250 G. Motocykl jsem tenkrát koupil na splátky! Chápete to? Prostě jsem se tím klukem dohodnul, že mu dám část hotově a zbytek mu budu splácet. Podali jsme si na to ruku a vše proběhlo podle dohody. To si asi dnes nelze představit, ale zase tenkrát nebylo tak snadné sjednat půjčku.

Kdybych měl možnost, tohle je přesně ta motorka, kterou bych si chtěl znovu koupit a mít jí jen tak pro ten pocit, že jí mám. Tu motorku obdivuji do teď a můj obdiv k tomuto stroji asi nikdy neskončí. Od mala sleduji Dakar (takže téměř od jeho vzniku) a XL600LM je Dakar jak má být a jak si pamatuji!

p.epanica
p.epanica napsal 18.11.18 v 10:20 10b.

abbany
abbany napsal 18.11.18 v 04:29 10b.