Kawasaki GTR 1400 (2008)

Vlastník KarelBush
Vloženo 10.12.2018
Aktualizováno 8.6.2023

Je to sameťák, tedy v porovnání se všema dvoubuchama co jsem doposud měl.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I) - V pohodě, mohl jsem si vyzkoušet dvě motorky.

Yamaha FJR 1300: Tak jsem si na ní nějak připadal jako vosa na bombóně, ale byla to dost krátká jízda aby se to dalo dobře posoudit. Hlavně mi vadilo převoovka s 5 kvalty.

První dojmy - Oproti Yamaha FJR jsem hned věděl, že jsem doma, aby to bylo na 100% tak jsem musel neco ujet. Vypadá majestátně, az na tu šedostříbrnou kůži na sedadle jezdce, nechápu, co tím chtěl básník říct. Sedlo jsem nechal znovu potáhnout na černou kůži se zelenou výšivkou. Jinak se na něm sedí i při dlouhých cestách bezvadně.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně je vhodná jen pro někoho, kdo už má něco za sebou.

Doplňky na motorce - Kufry 3x, vyhřívaný hefty - dodatečně montované

Chtěl jsem si před koncem motorkářské kariéry vyzkoušet čtyřválec. Nakonec jsem po ní pokukoval už od dob, co ji začali vyrábět.
Trošku jsem hledal nastavení podvozku, nemám rád až úplně tvrdej podvozek.
Podle mě je motor a převodovka famózní a je až neuvěřitelný jak se dá jet na nízké otáčky v obci bez škubání - prostě samet.
Brzdy mě připadají v pohodě, ale asi nechodím až úplně na krev, často slyším, že by mohly být lepší. Spotřeba do 6 litrů.
Ze začátku jsem měl trošku problém dostat ji do náklonu. Přičítal jsem to váze motorky a širší zadní gumě, navíc pořád jezdím na pneu, se kterýma jsem moto koupil. Vyřešilo to protisměrný řízení, teď padá do zatáček sama. V náklonu už je to jako na BMW R1200RT, ale plyn se dá přidávat dřív, už těsně za tečnou.
Poruchy zatím žádný, kufry srovnatelný s BMW, kromě top casu vše na jeden klíč.
Bezklíčové zapalování je super, nicméně když člověk chce do kufru nebo tankuje musí vytáhnout dálkové ovládání a klíč z něho vylovit.
Výbava oproti bramboře malá: ABS, elektrický plexi, bordcomputer - všechno. Ale zase jiný zážitky. Kromě terénu se cítí dobře všude.

5157
5157 napsal 15.12.18 v 19:06 10b.

jojo 4vál je super, taky jsem měl dvou buch a ucukaná jízda v nízkých otáčkách, jinak krásná motka

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 15.12.18 v 17:12 10b.

Pěkná, věcná recenze, díky, majestátní Kawa

Čadil
Čadil napsal 12.12.18 v 18:26 10b.

lopata75
lopata75 napsal 11.12.18 v 13:42 10b.

Super motorka. Měl jsem jí moc rád a dále se kochat i met pěkně střelba...