Jawa 50/21 Pionýr (1970)

Vlastník kpp
Vloženo 21.2.2019
Aktualizováno 9.3.2019

Je to stroj na který se nezapomíná a jezdil na něm skoro každý kluk.

První dojmy - Nejprve jsem se bál že se nebudu umět rozjet, nebo že nezastavím, ale pak přišly úplně jiné starosti. Dopadlo to tak, že jsem měl nedostatek fyzičky a nedostatek znalostí ohledně oprav.

Motorku bych doporučil pro - Pionýra bych doporučil hlavně fyzicky a mechanicky zdatným osobám.

Je to stroj na kterém se půl hodiny jezdí a dvě hodiny ho opravujete. Když někam jedete, tak ho většinou spátky přitlačíte.
Oprava fychtla není nějak náročná. Když někam jedete tak vám stačí na opravu pár věcí například plochý šroubovák, 10 a 8 klíč, svíčák a svíčka (doporučuji NGK)
a kombinačky. Dále tento stroj nemusím popisovat, protože každý kluk by měl vědět o co jde.

Tomm65
Tomm65 napsal 09.03.19 v 10:07 8b.

V patnácti jsem začínal na Mustangu - tedy stejném stroji jako ten tvůj, jenom bez kapot. Koupil jsem ho tenkrát za 400 Kč jako vyřazený z autoškoly (za peníze z brigády). Taťka automechanik mi ho dal dohromady. Žádné velké potíže s ním nebyly a jezdil jsem s ním i 100 km vyjížďky. Ale drobné opravy byly na denním pořádku. Pak na něm jezdila dcera a nakonec jsem ho věnoval kamarádovi pro syna. Před cca pěti lety ještě jezdil. Máš stroj v krásném stavu, tak ho nerozbij a hlavně nerozbij sebe. Ať ti to jezdí. .

1scooter napsal 24.02.19 v 20:19

PS: Tehdy byl benzin za 2 kačky.

1scooter napsal 24.02.19 v 20:18

Nádhera! Míval jsem jako kluk 21 s hrazdičkou, tmavě červenou s černými pruhy. Lítal jsem na ní od 13 let. Bez nehody a bez poruchy. Vždycky jsem dojel domů. Teď by asi nestačila. I když nejezdím agresivně, na delší trasy by to nebylo. Takže Suzuki Savage 650LS a Honda PCX 125. Možná bych rád něco silnějšího, ale pak už roste hmotnost stroje a na moji subtilní postavu by to asi už nebylo.

1scooter
1scooter napsal 24.02.19 v 20:17 9b.

vacekjirkaa
vacekjirkaa napsal 24.02.19 v 19:38 10b.

Krásný Pionýr já mám 50/20 a je to stroj který dělá radost.