Yamaha XT 125R (2005)

Vlastník 6.choroš.9
Vloženo 9.3.2019
Aktualizováno 3.12.2021

Moje první motorka... Přemýšlel jsem ještě místo toho nad DTéčkem, ale zvítězil čtyřtakt XT.

První dojmy - V 16 letech jsem z toho byl slušně vykulenej. První motorka a když se to veme s úsměvem :) ,tak enduro-japonec.Člověk se sní rychle vžije. Je to perfektní stroj...Není vysoká ,tak nemáte strach z balancu a celkově je snadno ovladatelná. Na začátky super.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátníky nebo jako sekundární motorka.

Doplňky na motorce - Blástry.Fusky na vidle(pak jsem je nepoužíval).Lehce zkrácený zad. blatník.Přední blatník z neznámý krosky.Upravený výfuk (vydlabaný)+nerezová koncovka místo té vyčuhující trubičky.

Zalehávačky mě nikdy moc nebraly.Chtěl jsem univerzálnost, ať se sní můžu projet na šotolině a zároveň i jízdu po asfaltu. Další věc byli samozřejmě finance.
XTéčko byla super volba!
Ze začatáku jsem ji používal na vyjížďky a následně se z ní stal pracovní stroj (brigáda pizza boy),kde ustála absolutně na jedničku.
Kočičí hlavy, schody ,retardéry,no prostě sranda :)...Zkoušel jsem i opravdu hodně bláta ,ale to už nezvládla (to se dalo čekat ,není to cross) ,ale i tak opravdu klobouk dolů. Klasický blbnutí v lese zvládne.
Na silnici je to kochačka klídek. Sedlo je pohodlný a dá se na ní ujet i delší vzdálenost (pokud není člověk moc rozmazlenej). Dálnicím se ale vyhnout obloukem. Dvakrát jsem na ní omylem najel a nebylo to nic příjemného pro mě ani pro motorku. Obzvlášť ,když Vás tlačí v zrcátku velký chladič VOLVO.
Hlavně musíte ale dorazit do cíle než se setmí. Přední světlo má učinnost asi jako kdyby v té parabole seděl permoník s petrolejkou.
Už má nějaky km a roky za sebou ,ale za všechny opravy si převážně mohu sám.
Sem tam nějaký pád + provozní věci.
Kupoval jsem ji v nějakých cca 10000 a teď má kolem 23000km (k roku 2018).
Pokud ji přijmete ,že je to stopětadváca a ne nějaký brutus,je to paráda.

Poslední dobou nějak není na ní čas, ale zbavovat se jí nechci.
Moje první motorka :)

Tak k tomu došlo -