Yamaha YZF-R125 (2018)

Vlastník Ayato
Vloženo 5.5.2019
Aktualizováno 8.5.2019

Okapotovaná kočička na které se člověk parádně vyblbne, nezlobí a je na ní spoleh.

Motorka koupena od FIRMA:PEMM Brno (Brno-Bohunice)

Yamaha MT-125: vzhled, v motorce je bez kapotáže doslova díra, působí miniaturním dojmem

První dojmy - Vzhledem k tomu, že je to moje první motorka tak jsem na ní byl při prvních asi 500km celkem vyklepanej, zvlášťě pak když jsem byl vyplivnut do brněnské dopravní špičky, kde mi ale motorka všechno odpustila. Potom co jsem se oklepal to byla lahoda. Všechno jinak hned padlo do ruky. Očima jsem nemusel nic hledat - všechno intuitivně.

Motorku bych doporučil pro - Kdokoliv s 16 lety v občance a s A1 v řidičáku neudělá s touhle motorkou chybu, pokud teda nejste odpůrci sportů. Možná někomu může vadit (na 125 poměrně agresivní) posez, ale dá se v pohodě zvyknout.

Doplňky na motorce - originální padáky, RAM mount, 12V zásuvka

Šáhnul jsem po YZFu, protože se mi strašně líbí sporty a Yamaha byla jasnou volbou.
Zatím mám najeto pár tisíc kilometrů. Motorka je vybavená parádním LCD displejem, jemuž by se dala vytknout jenom absence zařazeného rychlostního stupně. Všechno je na něm krásně vidět a v noci parádně svítí. Všechny spínače jsou krásně po ruce (jenom možná přepínač dálkových světel - ten je potřeba si zprvu trošku ošahat - při první noční projížďce jsem musel řidítka chvilku polechtávat). Brzdy vzhledem k výkonu zcela dostačující. Při krizovém brzdění parádně poslouží ABS (žádný poposkakování zadního kola nebo tak). Zatím jsem jezdil jenom bez spolujezdce, ale stačí se na motorku podívat a každýmu dojde, že jezdit ve dvou na týhle mašině fakt nemá cenu (maximálně nějaká popojížděčka po kavárnách, na kebábek nebo na zmrlinu :D). Podvozek parádní, hodně dobře podrží a na "normální silnici" nelze říct křivýho slova. O nějakém terénu se asi ani nemá smysl zmiňovat. Motorka je jinak lehounká a krasně se nechá překlápět. Údajná spotřeba podle počítače 1.7l/100km, ale spíš to se dí na ty 2 litry. Pod sedlo se mi nevejde ani lékarna. Tu vozím přivázanou provázkem na držáku RZ :D. S cestováním je to stejný jako s tím terénem, ale samozřejmě třeba kratší vzdálenosti (100-200km) se na nějakej ten sightseeing člověk v pohodě vydat může. Zatím kompletně bez poruch.

brejsa.cz
brejsa.cz napsal 08.05.19 v 21:21

Pěkný
Podle mého názoru nejhezčí motorka v kategorii 125.

goes
goes napsal 08.05.19 v 08:45 10b.