Aprilia Tuono 1000R (2003)

Vlastník Jcobb
Vloženo 9.5.2019
Aktualizováno 11.6.2019

Zlá, nevypočitatelná, ale hrozně zábavná. A ten zvuk..

Kawasaki Z 1000: V den, kdy jsem se měl jet podívat, mi prodejce nebral telefon. Takže nejspíš prodáno.

První dojmy - Po tom, co neklapla prohlídka Zeda jsem nevěděl, co s volnou nedělí. Tak jsem se hrozně narychlo vydal asi 80km daleko podívat na Tuono. Z fotek mi přišlo divné, ale bylo to kousek, tak proč ne. Po příjezdu jsem se hned zamiloval, vypadá ve skutečnosti líp než na fotkách. A po testovací jízdě bylo jasno.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně nedoporučuji jako první (a asi ani druhou) motorku. Je to fakt hrozně zlé. Ale o to víc zábavné.

Doplňky na motorce - Laďák Mivv, tlumič řízení (u této motorky nutnost)

Zvuk dvouválců mě vždycky fascinoval, ale po 3 čtyrválcových japoncích už asi bylo potřeba změnu. Tuono jsem objevil a koupil fakt hroznou náhodou, asi to byl osud.
Motorka jde neuvěřitelně snadno do zatáček. Ovladatalenost i podvozek funguje na výbornou. Zvuk je kapitola sama pro sebe, to prostě nejde nemilovat. Navíc randál, co lítá z Mivvu bez db killeru je doslova pekelný (bez ní jsem to zvládl asi 50km, pak jsem ji vracel zpátky). Jede od spodu a pak kopne v 7.300ot. Na dvojku má stále tendence se pod plynem zvedat na zadní. Posez je pohodlný i na delší trasu. Ani batůžek nějak moc netrpí. Je však potřeba dávat (hlavně ve dvou) pozor na plyn, motor rád dává najevo svůj temperament. Cestovní rychlost a kvalt jsem chvilku hledal, rozhodně to s kultivovaným japonským 4-hrnkem nemá nic společného. Ale je s tím sranda, a vo tom to je.

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 10.05.19 v 16:07 10b.

Tak ať ti ta italská jebka dělá radost.