Suzuki VL 800 Volusia (2000)

Vlastník jirized
Vloženo 24.6.2019
Aktualizováno 24.6.2019

Je to pěkná, pohodová motorka, robusního vzledu, má přídavné světlomety, plexi a rám, kam jsem si předělal sklápěcí stupačky.

První dojmy - Motorku jsem koupil v dubnu od soukromníka, který jí dovezl z německa. První jízda byla dosti hektická, poněvadž jsem s ní jel kolem 80 km a v poslední třetině začalo pršet a pak i sněžit. Rychle se setmělo a přes plexi nebylo téměř nic vidět, no prostě hrůza, již bych to nechtěl znuvu zažít.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je dosti těžká, takže doporučuji zásadně chlapům a silnějším.

Doplňky na motorce - mám padáky, kožené brašny, rolku, plexi, přídavné světlomety, hodiny.

Moje první zkušenost s motorkou. Při první jízdě od prodejce jsem nevěděl, že motorka má podhuštěné pneumatiky a mašina pěkně plavala v zatáčkách, takže jsem měl opravdu strach a přemýšlel jsem, ža jí vrátím. Neměl jsem žádné zkušenosti s motorkami. Zjišťoval jsem si různé informace a mimo jiné jsem zjistil, že při nedostatečném nahuštění pneumatik motorka plave. Zajel jsem k pumpě, zprvu jsem ani nemohl najít ventilky. Natlakoval jsem pneumatiky na předepsaný tlak a ejhle motorka v zatáčce seděla jako přišitá, měl jsem velkou radost a začal jsem si jízdu v zatáčkách vychutnávat. Respektuji, že tato motorka má jezdit pomalu a jen výjimečně přesahuji rychlost 80 km/hod. Moc na ní nejzdím, tak do 1000 km za rok a to jen v červenci a srpnu, jinak stojí v garáži.
Jeden problém s ní mám a to, že po delší době stání, je problém s nastarováním, jako by nebyl benzín v karburátozu a dále mám tzv. díru v karburátoru (škube), měl jsem jí v servisu, ale nedokázali mi jí vyladit.