Yamaha XT 600 E (2002)

Vlastník
Vloženo 3.9.2019
Aktualizováno 2.7.2022

Chtěl jsem TTro,tak moc nechápu proč jsem si zas koupil něco jiného a zase na dodělání.Už to má ale správný počet válců a koncepci

Yamaha TT 600 R: ještě nepřišel pravý čas

První dojmy - Když jsme ji nakládali na vozík padla do ruky výborně.Když jsem jí doma skládal,tak jsem byl rád že mi nepadla na zem.

Doplňky na motorce - Zatím jsem toho hlavně dost sundal,chystá se nosič na zavazadla

Už delší dobu toužím po nějakém postrkovadle kolem komína,ve flattrackovém stylu.Po dokončení FTčka a pár projížďkách v místních pískovnách se touha ještě zvětšila.Shodou náhod se na inzerci objevilo toto XTčko.Po menším nedorozumění na kruhovém objezdu přišlo o přední kolo,vidle a pár drobností které bych stejně sundával.No a tak jsem ho koupil.Na předek jsem doma už dlouho syslil plně stavitelné vidle z Thundercata,kolo z TDRa ,3stovku kotouč z Raptora a třmen z R1 a pumpu z Monstera.
Na to že má motor asi 60tisíc tak jde krásně tiše.

Po menší domluvě kladivem a rozpínákem jsem přemluvil nádrž ze Suzuki GT80 aby si vlezla na rám XTčka a předstírala že je ze Sportstera.
Po instalaci přední partyje byla geometrie přehnaně nahrbená.Vyřešila to instalace zadní pružící jednotky z VTRa.Má alespoň štelovací tlumení.

Tak jsem pokročil.Kluci mi namotali nové svody a nakonec připevnili homologovanýho Sharona.Vidle z Thundercata ještě nemám složené,ale makám na tom.Zatím jsem stihnul vyměnit řidítka s držákama za 27,6mm osadit je ovládacími prvky a gripy.Zkouším jinou nádrž,pořád to nesedí jak bych chtěl.Pokud se to nepovede,tak nechám vyklepat hliníkovou...to ale bude doba...

Léto 2022.Už se snad blíží finále.Ještě smotat pár drátků,očalounit sedlo ,nalakovat blatníky masku,nádrž, abychom mohli na STK a vytáhnout papíry z depozitu.Přes zimu se doladí detaily,případné nedostatky které se během léta objeví a nalakuje se rám.

Radus88
Radus88 napsal 04.09.19 v 00:53

Pěkný těším se na výsledek

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.09.19 v 23:43 10b.