Jawa 350/638 (1990)

Vlastník Smrkes
Vloženo 15.10.2019
Aktualizováno 11.4.2024

Motorka dostala v Polsku od původních majitelů pořádně na zadek. Jezdím na ní téměř denně a postupně dávám dohromady.

Jawa 350/634: 638 jsem vyhrál v aukci za dobrou cenu.

První dojmy - Je to česká klasika, není moc co dodávat, má oproti západním strojům té doby své mouchy, ale stále mě baví.

Motorku bych doporučil pro - Skvělá zábava pro člověka jako já, který si všechno udělá a užívá si zvuk dvoutaktního dvouválce. Ovšem by se v ní neměl rýpat každý, ale někdo, kdo má strojařské zaměření. Jinak se nemůže divit, když to pak zlobí. On i ten "hloupý" dvoutakt má svá pravidla.

Doplňky na motorce - Bez doplňků.

638 jsem nijak výrazně nesháněl, ale na Aukru se naskytla zajímavá nabídka a já ji po jednom příhozu vyhrál. Popravdě bych tehdy raději vzal 634, ale cena rozhodla. A nakonec jsem spokojený.
Jiz najeto 20tis km.
Pro zajímavost jsem koupil a namontoval bezkontaktní přerušovač zapalování od BTJ Development. Funguje perfektně, akorát jsem musel přerušovací půlměsíc lehce upilovat kvůli časování zážehu levého válce.

Franky
Franky napsal 18.10.19 v 22:19 10b.

Brzdy přestanou pískat, když se udělá zářez do obložení.
Hlavně, že to vím, ale na svojí 639 jsem to ještě neudělal.
A modrá jím sluší

Smrkes
Smrkes napsal 17.10.19 v 11:24

Díky všem!

Targus> tolik té práce zatím nebylo.. Chtěl jsem jen dojezdit sezónu, tak jsem udělal maximum, aby se to do zimy zvládlo a motorka nebyla hybrid JAWA/MZ..

Targus
Targus napsal 16.10.19 v 21:26 10b.

Targus
Targus napsal 16.10.19 v 21:25

Motorka se mi nelíbí, páč mám stejnou doma. A navíc taky od bratrů Pšonků.

Ale za odvedenou práci jasných deset.

kehaj
kehaj napsal 16.10.19 v 15:03 10b.