Honda VFR 1200X Crosstourer (2012)

Vlastník Anttech
Vloženo 9.12.2019
Aktualizováno 9.12.2019

Zatím najeto ani ne 100km, jen převoz od původního majitele ke mně do garáže.

BMW R 1200 GS: BMW super, ale zbytečně drahé. Pro mě určitě. Cross mě přijde velmi, velmi podobný. Zkoušel jsem GS a Cross mě přijde jako dvojče za poloviční peníze (pravověrní GSaři se teď ofrňují, ale píšu své dojmy, ne jejich..)
KTM 1190 Adventure: Mínus také vyšší cena a je (dle recenzí a zkušeností jiných uživatelů) vhodnější více na off-raod a já potřebuji spíše silnice. Osobně jsem ji nezkoušel.

První dojmy - Přechod z NC750X. To se moc srovnávat nedá ... Asi jako když přesednete ze Škody Fabie v základním modelu do Octavie VRS.. :) Ale tak jsem si to představoval a chtěl, že by to tak mělo být. Zrychlení a brzdy super ! Ovladatelnost zatím lepší u NC, ve městě určitě, ale Cross je vyšší, těžší, takže půjde jen o zvyk.

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že je Cross vhodný pro lidi jako já, tedy ne pro "motorkáře", ale "moto-turisty". Mým cílem bylo vždy poznávat nová místa a s tím spojené zážitky a přesun na motorce je výrazná přidaná hodnota. Ale že bych musel jezdit za každou cenu a pořád, to ne.

Doplňky na motorce - Padací rám, turist.kufry (3), tankvak, přídavné halogeny, blastry. Musím přidat hlavní stojan, zásuvku 12V, kryt motoru, kryt chladiče. Dále zvažuji nové sedlo s vyhříváním a vyhřívání heftů.

Důvod přechodu z NC byl a je plánovaný nájezd vyššího počtu kilometrů po dálnicích někam "dál", kde to ještě neznám. Okolo "komína" v okruhu 300km mám už vše sježděné tolikrát, že mě to už nebaví. Takže potřebuji rychle a v pohodě po dálnici třeba do Rakous, Itálie, Reichu atd. a tam teprve okresky a "kochačka". Na dálnice NC rozhodně nebyla, resp.ne "v pohodě, spíš na krev". Crosstourer se mě jeví jako ideální volba, tak doufám, že nezklame. Do teď s ním žádné zkušenosti nemám, měl jsem ho půjčený jednou na prodloužený víkend, najeto tehdy asi 800km a byla spokojenost.

inore
inore napsal 03.11.22 v 16:13 10b.

LIDO
LIDO napsal 17.02.20 v 12:03

Ahoj,
zhaním nižší sedlo na HONDA CROSSTOURER , nevíš kde ?
dík

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 13.12.19 v 20:53 10b.

krasavec

Hunyady
Hunyady napsal 09.12.19 v 20:37 10b.

Moc pěkná, ať z ní máš radost . Já jsem zatím ve fázi NC

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 09.12.19 v 12:53 10b.