Yamaha FZS 600 Fazer (1999)

Vlastník ZejaP
Vloženo 11.12.2019
Aktualizováno 11.12.2019

Svižný, spolehlivý stroj s nadčasovým designem.

Motorka koupena od Ondrej-Moucka (Želiv) - Příjemný ochotný prodávající, výborná domluva - doporučuji.

Kawasaki Zephyr 750: Nakonec jsem se zakoukal do kapotáží.

První dojmy - Po přesedlání z Čezety 250 byly dojmy logické - jede to jako šílený! Jinak do Fazera jsem se zamiloval hlavně kvůli vzhledu. Dle mého nadčasový vzhled, který nikdy neomrzí. V mém případě vše umocňovala nádherná, modrá barva.

Motorku bych doporučil pro - Lidem, kteří hledají motorku, se kterou se dá příjemně cestovat, ale zároveň se s ní dá jezdit i dosti sportovně. Relativně lehká, silná mašina se krásně lehce ovládá, do zatáček jde sama a odpustí kdejakou chybu. Vřele doporučuji začátečníkům i ženám.

Doplňky na motorce - Top case
Alarm

Po několika letech ježdění na Číze jsem si řekl, že by byl dobrý nějaký posun. Po několika měsících hledání padla volba právě na Fazyho.

Fazy je takový kompromis mezi cestováním a sportem. Obojí je na něm možné.
Já jsem na něm projel celou republiku a v roce 2014 jsem s nim byl ve Slovinsku.
Motorka je to velmi spolehlivá. Měl jsem ho sedm let a za celou dobu s ním nebyl jediný problém. Samozřejmě dostal vše, co potřeboval.

Je na něm vcelku pohodlné svezení. Měřím 193 cm a neměl jsem problém se na motorku poskládat. Polokapotu se štítem jsem velmi ocenil na dlouhých cestách po dálnicích, kdy už jsem byl unavený z náporu větru. Schoval jsem se za něj a byl klid.

Podvozek jsem si nastavil do měkka, takže mi ani tolik nevadily horší silnice.

Motor je vysokootáčkový,takže mu je nejlépe okolo 5000 ot/min. a více. Co mi na motorce vadilo, že abych jel 100 km/h, motor na šestku musí točit 5000 ot/min. V těchto otáčkách má motor největši vibrace a dlouhodobě je to dosti nepříjemné (ne že se to třese jako drahej pes, ale prostě to vibruje). Nejvíce je to cítit mezi koleny. Od rychlosti 110 km/h vibrace jako zázrakem zmizí.

Motor má krásný průběh výkonu. při zvyšování rychlosti nejsou cítit žádné propady až do omezovače. Ve vysokých otáčkách i s originálním výfukem má nádherný zvuk.

Převody jsou celkem krátké. Nejvíce jsem to pociťoval při průjezdech horskými pasy, kdy se neustále zrychluje a zpomaluje.V kombinaci s ne příliš pružným motorem tam máte vlastně tři možnosti. Buď motor podtáčíte, motorka příliš nezrychluje a všechny budete zdržovat. Nebo tam vrazíte dvojku a na rychlých úsecích to točíte jako blázni. A nebo řadíte jako pitomý. Já to většinou řešil třetí variantou a když projíždíte dvacátou zatáčku, tak je to už takt pruda a myslíte si, že vám upadne levá noha. Tento příklad je samozřejmě extrém. Při jízdách po normálních silnicích se s ním jede krásně a řazení při zrychlování a zpomalování naopak umocňuje zážitek z jízdy.

Brzdy jedním slovem: Skvělé.

Spotřeba okolo 5l /100 km

Fazyho jsem měl moc rád, byl to můj mazlík. A moc rád jsem na něm jezdil. Bohužel jsem po letech zjistil, že jsem spíše cestovatel-pohodář. Samozřejmě by šlo pohodovou jízdou jezdit i na Fazym, ale, řeknu to, jak to cítím: S Fazym jsem se pořád cítil ve škatulce "rychlých bláznů", a ono to bohužel i tak bylo, protože ten motor pořád prosí: "toč mě, toč mě!" a mnohokrát jsem se na něm přistihl, jak mi ego zatmavilo rozum. Zlámaný nohy z jiný mašiny už jsem jednou měl, stačilo.

Takže jsem Fazyho v červnu 2019 prodal jedné slečně (doufám, že se o něj hezky stará ) a začal pokukovat po čistokrevném cesťáku, který si bude spokojeně a klidně vrčet směrem k cíli.
V prosinci 2019 jsem si přivezl BMW 1100 RT. Až s ním nasbírám nějaké zkušenosti, napíši o něm také článek.

kartys
kartys napsal 12.12.19 v 09:17 9b.

Mam taky mohu jen potvrdit super univerzalni motorka