Aprilia Dorsoduro 1200 (2011)

Vlastník Foxskull
Vloženo 1.11.2020
Aktualizováno 1.11.2020

Báječná a zábavná motorka. Další dvouválec, kopa srandy.

KTM 990 SM R : důvod neuveden
Ducati Hypermotard 1100/1100S: důvod neuveden

První dojmy - Motorku jsem domů vezl 300km bez problému. Po dojetí jsem ji zhasl, ukázal kamarádům a s velkou pompou jsem už nenastartoval :D. Po kontrole baterky, svíček a všeho možného i nemožného jsem motorku za hlasitého nadávání táhl 2km po chodníku do garáže. Proběhlo několik telefonátů s prodejcem, který chudák neměl tušení v čem je problém, omluvil se a navrhl, že zaplatí servis. Motorku jsem odvezl do Aprilia Zlín, kde jsem popsal problém. Druhý den mi volali, že mi tam bliká kontrolka a že neví, co to je (boční stojan). Dále mi sdělili, že motorka startuje a nic nezjistili. Přijel jsem si pro moto a odjel na ní. Dorsi jsem pak dal do dalšího servisu, kde taky nezjistili žádný problém. Problém s nastartováním se už nikdy neopakoval, takže klasická italská záhada :D. První dojmy jinak byly super, ale říkal jsem si, že to nejede tak, jak jsem čekal. Po prostudování ovládání a manuálu jsem zjistil, jak změnit režimy a přepl do řežimu S a zjistili, že to jede jako kráva!

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušené jezdce, kteří mají nejlépe 180 a víc cm, protože je to docela kůň. Zároveň pro lidi, kteří si chtějí užít srandu na okrskách a něco málo pocestovat a nebojí se Itala :)

Celkově je problém sehnat velký 2 válec. Jedna z mála možností byla Dorsi. Moderní, krásný dvouválec, který byl za dobrou cenu. Motorku prodejce dovezl z Německa, takže jsem byl prvním majitelem v ČR. Dorsi jsem koupil v roce 2016 jako nástupce předchozí SV1000.
Brzdy Brembo, není moc co řešit. Posez na motorce super, člověk má obrovský přehled a je to jak jezdit v SUV. Velká Dorsi je poměrně těžká, ale ovládá se velice dobře. Poměrně dost jsem zápasil s plynem, který nebyl zrovna přesný a občas jsem si přišel jak v autě s turbem, kdy člověk čeká na zátah. Výkonově však velká spokojenost, ale je nutné si uvědomit vyšší váhu. Zvuk božský i bez laďáků.
Na Dorsi jsem odjezdil skoro 3 celé sezóny a byl jsem velice spokojený. Primárně jsem jezdil okrsky, okruh nikdy, výlety spíš pár dní po ČR/Slovensko a vše v pohodě. Rád na ni vzpomínám.