Kawasaki VN 800 (1999)

Vlastník JouneSs
Vloženo 19.11.2020
Aktualizováno 25.5.2021

Kawasaki VN 800 Drifter, vždycky se mi líbil Indián, ale člověk musí být při zemi a dovolit si motorku za x stovek tisíc nemůžu. Proto padla volba na tuhle povedenou japonskou kopii.

První dojmy - Nikdy jsem neseděl na cruiseru ani choppru, nejsem moc příznivcem chromu, kůže, třásní a podobných pytlovin. Přesto mě vidina něčeho na co člověk sedne jen v riflích, triku a s otevřenou helmou lákala. Potom už se jen pomalým tempem kochat krajinou.

Vyzkoušel jsem už šestkový supersport na kterém se dalo doslova lítat po cestě. Vyzkoušel jsem velké cestovní enduro se kterým jsem procestoval pár států evropy. Vyzkoušel jsem lehké enduro na kterém jsem dal 2tis km trip "na lehko" a vyblbnul se na polích a v lesích.. Poslední kategorie která mě lákala okusit byl cruiser.. nikoli chopper, jak jsem už psal výše, nejsem příznivce chromu, kůže a podobných hrůz. Co si někteří jedinci dokáží obec a nastrojit na své motorky je až k neuvěření, ale nikomu jeho styl, zájmy a vzhled ve kterém se vidí neberu.
Po Drifteru jsem pokukoval již dlouho, a věděl jsem že pokud někdy zkusím tenhle směr motorek bude to on. A přímo tenhle z roku 1999, na kterém je minimum chromu, černé vidlice, řídítka a světla v kombinaci s lesklou červenou a nádhernými plnými retro blatníky. Líbila se mi na fotkách odjakživa a na živo to je ještě lepší.
Co se týká jízdních vlastností, nejsem kompetentní cokoli hodnotit, motorku jsem si dovezl teprve včera, je to dovoz z Německa takže ještě nemám ani české značky. Projel jsem se jen při zkušební jízdě a ta mě uchvátila. Možná z toho důvodu, že jsem nikdy na ničem podobném neseděl, ale hned jsem věděl, že to je to pravé a musím si ji odvést domů. Více napíši do deníků až něco společně najedeme.
Do deníku dále budu psát průběžně zprávy co se na motorce dělá, momentálně mám objednané díly na kompletní výměnu kapalin a filtrů. Dále mám v plánu demontáž plexi, chci cítit ten vzduch při kochání krajinou. Dále demontáž brašen, tyhle si uschovám kdybych měl v plánu nějaký delší výlet, ale prozatím je na moto nechci. Edit: Brašny jsou zpět. Sice se mi líbí více když je zadní blatník vidět celý, ale pokud člověk nechce tahat na zádech batoh nedá se jinak. A do budoucna bych chtěl sehnat jedno sedlo, které prostě ke vzhledu Indiána patří - již si odkládám postupně penízky na Corbin ať to najednou tak nebolí.

Bloodhawk
Bloodhawk napsal 29.05.21 v 07:32 10b.

Skvělá volba. Taky se mi to vždycky líbilo. A je to daleko indiánštějsí než většina soudobých Indiánů. A ty brašny zahoď. A baťoh taky. Nejlepší ježdění je na holém koni, na lehko, na blint a do nikam. Jen s pár šestákama v portmonce.
A samozřejmě bez placatého vymývače mozků v kapse.
Tak ať Ti dělá jen radost.

PCZ
PCZ napsal 02.01.21 v 20:22 10b.

Drifter navždy

Jenniks
Jenniks napsal 26.11.20 v 19:05 10b.

Aby mi upadla ruka, kdybych dal něco jiného než 10 Rozhodně dobrá volba...a kdyby jsi chtěl poznat své rudé bratry, ozvi se!

Milan1963
Milan1963 napsal 26.11.20 v 07:54 10b.

dzej.pi
dzej.pi napsal 22.11.20 v 20:07 10b.

Krásnej stroj. Ať Ti dělá radost. S tím sedlem máš pravdu.