Yamaha X-max 250 (2008)

Vlastník LukashTheLowHee
Vloženo 6.12.2020
Aktualizováno 20.12.2020

Leštěnka r.v. 2008 dovezena z Reichu v roce 2020 s nájezdem necelých 6000, a to včetně origo lakovaného kufru Yamaha.

Piaggio Beverly 500 Cruiser: Moc velké do města.
Malaguti Spider Max GT500: Velký do města. Horší dostupnost dílů.

První dojmy - Jízdní vlastnosti dobré ve srovnání s jinými Scootery. Velký prostor pod sedačkou (vejdou se pohodlně 2 helmy). Škoda jen, že u takhle za zachovalého skútru nefunguje píst na držení sedla. Nicméně to je prý častý problém.

Motorku bych doporučil pro - Každému, kdo chce hodně prostoru a bydlí ve městě, popř. jezdí po okreskách. Na dálnici to není katastrofa, ale na cestování ve vyšších rychlostech to prostě není.

Doplňky na motorce - Originální lakovaný kufr Yamaha.

Vzhledem ke skutečnosti, že jezdím cca 25 let, tak motocyklů jsem vystřídal poměrně dost a to jak značek, tak i druhů. Poslední dobou jsem pro svoji praktičnost ve městě, kde žiji, zakotvil u skútrů. V minulosti jsem z řad skůtrů vlastnil například Yamaha Majesty 250 a Versity VP 300. Z tohoto důvodu padla má volba opět na osvědčenou japonskou značku, tím spíš, když se mi naskytla možnost koupit motocykl v zánovním stavu za zimní cenu. První zkušenosti mohu popsat tak, že jízdními vlastnostmi je dost podobná zmíněné Versity, jen trochu méně živá, tzn. dobře manévrovatelná a do zatáček se dá pěkně klopit. Do města tedy ideální. Na dálnici jsem na rovině "vytáhl" tachomerových 130 km/h. Celkově působí zpracování skútru kvalitně a účelně (žádné serepetičky na ozdobu). Co jsem koukal, tak je i poměrně snadná údržba, se kterou si poradí i středně zdatný kutil, tzn. že běžný servis zvládne téměř každý. Zatím více napsat nemohu, neb jsem mnoho mnoho zkušeností nenasbíral.