Ducati Monster 900 (i.e.) (2000)

Vlastník DucaTýna
Vloženo 17.1.2021
Aktualizováno 23.7.2021

Moje úplně první motorka a láska na první svezení. Hrnec na prdel od roku 2017. Prodáno v červenci 2021.

První dojmy - První jízdu jsem měla rohlík od ucha k uchu. Ječela jsem do helmy něco jako "jupí" a "super" a pak jsem začala vzývat boha. V podstatě to bylo jako by vám motocykl četl myšlenky a přesně věděl kam chcete jet. Dlouho jsem se prala s ostřejšími zatáčkami, takovými hodně zavřenými a taky rychlou změnou směru (esíčka) - tam už se nechá trochu přemlouvat, ale to bude spíš jezdcem, než strojem :) Monster je totiž jinak velmi dobře ovladatelná hračka. Jedinkrát se mi stalo, že jsem v zatáčce škrtla výfukem o silnici. To jediné asi není na motorce úplně prakticky umístěné.

Doplňky na motorce - Až na LED blinkry a zadní světlo + padáky Rutan nemá moto žádné zásahy. 06/2021 otevřený kryt spojky.

Nemám s čím srovnávat, pokud nepočítám stařičkou autoškoláckou Kawu. Ta byla blbuvzdorná a oproti Monsteru mně vůbec nebavila.

Zpočátku jsem byla pro nedostatek zkušeností opatrná, ale rychle jsme se sžili. Teď zpětně si nejsem zcela jistá, zda jsem neměla kapku sebevražedný sklony si na začátek pořídit takový kladivo :D Ale pořád je to láska. Nerad jezdí pomalu - to sebou škube a nelíbí se mu to; když se jezdec dopustí chyby tak kope a nadává; na některých úsecích českých silnic se na něm skoro nedá udržet jak to drncá, ale zážitek z jízdy je s touhle motorkou neskutečnej! Dokáže stíhat i větší motorky. Klidně se bude (leč zuby nehty) držet Panigale, když ho pořádně vytočíš ? Netopí tak, že v létě přemýšlíš jestli se budeš vařit na motorce nebo se plácneš k bazénu. Prostě jedeš. Sedět na tom můžeš celej den a nebudeš hudrovat co všechno tě bolí. Nemá v sobě žádný zbytečný elektronický kraviny, který by tvoje chyby napravovaly a ignorovaly aby ses mohl cejtit jako král silnic, takže tě naučí a taky ti dodá to, co mnoha motorkářům chybí - pokoru. Proto to pro mně byl ten nejlepší učitel <3

Je to temperamentní parťák a nejlepší kámoš, kterej se sebou nenechá zametat ale při správném zacházení ti to stonásobně vrátí. Zkrátka Ducati <3

Kete
Kete napsal 24.06.21 v 10:46

Čau. Moc pěkný Monstřík . Taky jsem ji měl a jezdí se na ní skvěle . Hodně km a ať slouží

IronDave
IronDave napsal 03.04.21 v 14:34 10b.

Ani nevis, jak moc ti rozumim, kfyz ctu ten text
Tohle uz se neprodava, je to legenda

Piwell
Piwell napsal 19.01.21 v 17:18 10b.

Ciwe, Týnuše na motorkářích, no tak mi ho vyndej

Ale jo, taky Ti to pochválím 10 bodama

Čadil
Čadil napsal 18.01.21 v 04:15 10b.

Petr45
Petr45 napsal 17.01.21 v 09:23 10b.

Ať dělá pořád stejnou radost