Yamaha TT 600 R (1997)

Vlastník Jawamaha
Vloženo 9.4.2021
Aktualizováno 15.4.2021

Přesně to co jsem hledal, až na ten stav.. ale nekup to za cenu ojetého Simsona.

První dojmy - Z dálky vypadala hrozně a z blízka to byla pravda.. Chodil jsem okolo ni tři hodiny, kroutil jsem hlavou proč ji majitel tak zřídil.. ? Startoval jsem ji další hodinu, ujel jsem na ni při testovací jízdě jeden km- byl to děs, motor nedržel otáčky střílel, prskal, (zlatá Jawa, ta si jede pecky..) a to neříkám nic o tom, že byly prázdné gumy a nevystavovala spojka, ale nakonec jsem se slitoval. Bylo to asi jako když najdeš přivázané vyhladovělé opuštěné štěně..

Abych to shrnul, na té motorce není snad nic dobře.. Druhý den již doma jsem ji sundal z vozíku, omotal jsem mokvající vidlici hadrem, dofoukal jsem gumy, mrkl na olej, (který byl úplně čistý), mrkl jsem na brzdovku, kde takřka žádná nebyla.. Dle manželky jsem na ni skákal 53 minut než chytla.. nevěděl jsem v jaké poloze má být klíč a chcípák..jo chce to vysokou technickou.. Najednou blafla, vyjel jsem 6 schodů na zahradu, nedalo mi to a jeli jsme se seznámit s okolím.. Je to škarpoles co dodat.. Začalo odstrojování a shánění dílů, které nejsou a když ano, tak stojí raketu. Čekej, že s ni někdy pojedu do bláta

jurka
jurka napsal 17.04.21 v 12:09

Zdarec, držím palce při opravách. Já dělám to samé, ale kompletní renovaci. Hold původní majitelé v čr domu dali pěkně pohulit, vše takřka šrot.Hodně držáčků a úchytů urvaných, takže se hodně svařovalo na rámu, včetně spodních držáků motoru. Při rozebírání každý 3 šroub jsem musel odvrtávat a nebo odbrousit. Co nešlo opravit, vyrobit, tak jsem objednával a nebo sháněl origo. Mám v tom už celkem dost peněž, ale s tím jsem počítal. Motor mě dělá Radůz, je to borec. Ten bude komplet nový, bohužel také na něm pracovali domácí kutilové. Rám už mám po laku a postupně skládám, co šlo jsem nechal opískovat a galvanicky pokovit, vypadá to jako nové a nestojí to skoro nic. Tak ti moc fandím, jestli jsi puntičkář tak jako já, tak to budou pěkné motorky. Měj se a at se ti daří.

Kubeja
Kubeja napsal 15.04.21 v 09:24 9b.

Kolik tě prosimtě stála, žes raději nekoupil za 50 lepší? Jinak hodně dílů lze sehnat v Polsku na olx.pl

Mann
Mann napsal 10.04.21 v 12:33 10b.

Jen z čisté zajímavosti bych rád viděl stav onoho opuštěného štěněte V minulosti jsem podobný "oživovací maratón" absolvoval taky Ale tu radost ve finále ti jen těžko něco nahradí Držím

MaloPes
MaloPes napsal 10.04.21 v 08:47 10b.

Něco podobného taky hledám, držím palečky a pak se pochlub, jak jsi dopadl

vilem_i_am
vilem_i_am napsal 09.04.21 v 18:51 10b.

Držím pěsti, ať se záchrana podaří!