Jawa 175/356 (1956)

Vlastník juraaa
Vloženo 15.8.2021
Aktualizováno 17.8.2021

Moje první "velká" motorka. Na téhle jsem s vlhkým řidičákem začínal :)

První dojmy - Tehdy po pinckovi mi to přišlo jako neskutečný dělo :)) Ted', když na ní po 20 letech ježdění sednu - už mi to tak nepřijde :) nejde...nebrzdí...zvuků vydává víc než moje Ducati :)))

Dovezli jsme ji s tátou od strejdy, u kterého stála mnoho let a nikdo na ni už nejezdil.
Tak se tehdy udělaly jen nejnutnější věci, aby byla pojízdná.
Rok jsem na ní pojezdil a pak prodal, abych si mohl koupit novější motorku - holky v 17 letech hold na starou jawku moc neletěly :) Každopádně po pár letech se opět jawka vrátila za flašku slivovice :)) To už jsem nepotřeboval balit holky na motorku :))
Tehdy začala její "renovace" :) Celou jsem si rozebral...vyčistil...nachystal na lak...nechal udělat nový chromy... Trvalo mi to sice celou věčnost - a asi by to ještě chvíli trvalo, kdyby našim na baráku nezačal rozložená v regálech zavazet :)
No a výsledek se myslím celkem povedl :) Ještě vytáhnout papíry s depozitu a mužem znovu vyrazit na cesty :)

jawatar
jawatar napsal 22.08.21 v 10:07 10b.

Porfektní větrání prostoru baterie

findejs1310
findejs1310 napsal 19.08.21 v 20:59 10b.

Dobrá práce chlape

cmiral
cmiral napsal 16.08.21 v 22:23

Škoda, že ta díra nebyla zacelená už před lakem . Co se týká rychlopalu tak ten v roce 1956 určitě ne, viz. stránky pana jawarmaniaka, ale je na tobě co si tam necháš . Jinak opravdu pěkná práce. A jsem na tom jako Hříbek.

juraaa
juraaa napsal 16.08.21 v 21:32

Targus> diky spokojený rozhodně jsem je to nezvyk se pro jet na takové motorce oproti dnešním mašinám

Hříbek> tak to s tím časem znám moc dobře proto mi to taky trvalo několik let, dát ji do takového stavu

cmiral> diky vůbec netuším, proč tam ta díra je :) nejspíš ji tam udělal strýc a ten už mi to bohužel neprozradí rychlopal tam byl namontovaný už co tu motorku pamatuju, tak mě ani nenapadlo, že tam má být něco jiného a držáku klaksonu už jsem si taky všiml a je daný už správně

Tiboom> děkuji

Tiboon
Tiboon napsal 16.08.21 v 17:10 10b.

krasna renovace a hezkej stroj